Totes les preseleccionades

Acabaren les preseleccions per a triar la fallera major de València i la seua Cort d’Honor de 2009, i amb elles les nits d’emoció, d’il·lusió i de les tradicionals acusacions de «tongo». En qualsevol cas, del que no hi ha dubte és que entre les xiquetes i xiques elegides eixirà la fallera major de València, i a tots els fallers ens agradarà la decisió. Per si algún s’ha perdut entre tant de nom i no sap a quin sector pertany esta o si aquella és major o infantil,  ací teniu un llistat de totes les preseleccionades amb els sectors ordenats alfabèticament.

Sector Algirós

Preseleccionades infantils
SARA COLOMINA LLEDO – Falla República Argentina-Dr. Pallarés Iranzo
VALERIA ESPARZA MONREAL – Falla Cedro-Explorador Andrés
PAULA ARBAIZA BALAGUER – Falla Séneca-Poeta Más y Ros
 
Preseleccionades majors
VANESSA MARTINEZ TORMO – Falla Leones-Poeta Mas y Ros
CAROLINA TURIEL HERVAS – Falla Plaza de Honduras
EVA SALAR PASCUAL – Falla Séneca-Poeta Mas y Ros

 

Sector Benicalap

Preseleccionades infantils
ANDREA ORREGO MARQUES – Falla Ciudad del Artista Fallero
ANA MIRALLES COLOMA – Falla Avda. Burjassot-Padre Carbonell

Preseleccionades majors
BEATRIZ HORTAL MARTINEZ – Falla Alquerías de Bellver-Garbí
LEONOR GARZON VALERO –  Falla Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela

 

Sector Benimàmet – Burjassot – Beniferri

Preseleccionades infantils
CARMINA CARRASCO FAMBUENA – Falla Campamento-La Yesa
MARTA MIQUEL LÓPEZ – Falla Mendizábal
ROCIO RODRIGUEZ FERNANDEZ – Falla Isaac Peral-Micer Mascó

Preseleccionades majors
Mª JOSÉ CALERO MARTI – Falla Plaza Luis Cano
SARA CALDERON PUERTAS – Falla Mariano Benlliure-Acequia Tormos
CARMINA MARTINEZ ADRIA – Falla Plaza la Tenda

 

Sector Botànic – La Petxina

Preseleccionades infantils
NATALIA PALOMERO ANDREU – Falla S. Ignacio de Loyola-Jesús y María
DOLORES SANCHO JUSTE – Falla Pérez Galdós-Calixto III
SHEILA TARONCHER MARTIN – Falla Lepanto-Guillem de Castro-Dr. Monserrat

Preseleccionades majors
JUDIT MOYANO ANDREU – Falla San José de la Montaña-Teruel
SONIA CUENCA PICÓ – Falla Pérez Galdós-Calixto III
SOFIA COLLADO VALERO – Falla Sta. María Micaela-Martín el Humano

 

Sector Camins al Grau

Preseleccionades infantils
AZAHARA CASALES GUIJARRO –  Falla Islas Canarias-Trafalgar-Samuel Ros
PAULA HERNANDEZ TORRECILLA – Falla Hierros-Juan Bautista Perales
LUCIA GARCIA CAÑIZARES – Falla Industria-Santos Justo y Pastor

Preseleccionades majors
SILVIA CELDRAN GONZALEZ – Falla Conserva-Berenguer Mallol
MARINA MORENO CARSI – Falla Ramiro de Maeztu-Leones
CAROLINA ALONSO ANDRADE – Falla Ramiro de Maeztu-Humanista Furió

 

Sector Campanar

Preseleccionades infantils
CAROLINA CIFRE ROIG – Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana
Mª CARMEN CACERES SORIA – Falla Sierra Martes-Miguel Servet
MARÍA BERBEL FERNÁNDEZ – Falla Pediatra J. Comín-Serra Calderona
 
Preseleccionades majors
CRISTINA GRACIÀ SOLER – Falla Vall de Laguar-Padre Ferris
SONIA MORENO BLESA – Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana
ISABEL MIGUEL OLIVARES – Falla Sierra Martes-Miguel Servet

 

Sector Canyamelar – Grau – Natzaret

Preseleccionades infantils
CARLA DOMENECH VILLALBA – Falla Dr. Juan José Dómine-Av. Puerto
ANA MARIA NAVALON LOZANO – Falla Arquitecto Alfaro-Francisco Cubells

Preseleccionades majors
MARIA PEREZ SEVILLA – Falla Blocs Platja
INMACULADA MONTORO ROCA – Falla Mayor-Moraira

 

Sector El Carme

Preseleccionades infantils
ELENA SORIA CASERO – Falla Portal de Valldigna-Salinas
BLANCA GARCIA SALA – Falla Na Jordana

Preseleccionades majors
ELENA ORTEGA PRADILLAS – Falla Marqués de Caro-Dr. Chiarri
MIREIA SALCEDO MARÍ – Falla Blanquerías

 

Sector La Creu Coberta

Preseleccionades infantils
MARIOLA PEREZ ALAMAN – Falla Segovia-Dr. Tomás Sala
CARLOTA FERNANDEZ DOMINGUEZ – Falla General Barroso-Litógrafo Pascual y Abad

Preseleccionades majors
ALICIA DEL PINO MUÑOZ – Falla S. Vicente-Amparo Iturbi
CAROLINA ORTEGA PEREZ – Falla Segovia-Dr. Tomás Sala
ESTHER GONZALEZ MARTINEZ – Falla General Barroso-Calvo Acacio

 

Sector Jesús

Preseleccionades infantils
ALICIA VENDRELL ALMENDROS – Falla Juan de Aguiló-Gaspar Aguilar
BLANCA HERNANDO LOZANO – Falla Costa y Borrás-Agustina de Aragón
BELEN GARCIA GARCIA – Falla Pío XI-Fontanares

Preseleccionades majors
LAURA ALCANTARILLA VICENTE – Falla Carretera Escrivá-Cooperativa S. Fernando
AMPARO ORDAZ CEBALLOS – Falla Micer Rabasa-Poeta Maragall
MIRYAM SANCHEZ ALEGRE – Falla Jacinto Labaila-Manuel Simó

 

Sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró

Preseleccionades infantils
NAIRA RODRIGUEZ ARIAS – Falla Barraca-Espadán
NURIA MELIÁ MARTINEZ – Falla José Benlliure-Vicente Guillot

Preseleccionades majors
MARTA FERRERES NUÑEZ – Falla Vall Ramón de Rocafull-Conde de Alaquás
AMPARO SALCEDO FERNANDEZ – Falla Barrio Beteró
ESTER RAMIREZ GARCÍA – Falla Ingeniero Manuel Maese-Cristóbal Llorens

 

Sector Mislata

Preseleccionades infantils
MARIA OLIVER MENBRILLA – Falla Creu i Mislata
ANA ROSA SANCHEZ PARREÑO – Falla Eduardo Marquina

Preseleccionades majors
Mª CARMEN AGUSTI OLIVARES – Falla Eduardo Marquina
ANABEL URTIAGA ALFARO – Falla Morería

 

Sector Olivereta – Arrancapins

Preseleccionades infantils
MARIA MAHIQUES GIMENEZ – Falla Goya-Brasil
ROCIO BENEYTO CALVO – Falla Olivereta-Cerdá y Rico
PAULA PULIDO MORENO – Falla Quart Extramuros-Velázquez
 
Preseleccionades majors
BEATRIZ MONTEAGUDO DONNAY – Falla Quart Extramuros-Velázquez
GEMMA MARIN ROYO – Falla Poeta Alberola-Totana
RAQUEL ROMO CORDERO – Falla Barrio de la Luz

 

Sector Patraix

Preseleccionades infantils
ALBA SABATER CAÑAS – Falla Archiduque Carlos-Xiva
NOELIA ALMENDROS MARCO – Falla Camino Nuevo de Picanya-Nicolau Primitiu

Preseleccionades majors
NATALIA FUERTES DOMENECH – Falla Xiva-Francisco de Llano
Mª JOSE GRAU CORTELL – Falla Archiduque Carlos-Músico Gomis

 

Sector El Pilar – Sant Francesc

Preseleccionades infantils
AMOR MAMPEL CASTELL – Falla Pie de la Cruz-Juan de Vilarrasa
LUCIA MARTI MORENO – Falla Ribera-Convento Sta. Clara

Preseleccionades majors
MARTA AGUSTIN FERRANDO – Falla Avda. Oeste
CONSUELO Mª ARO CORTÉS – Falla Quart-Palomar

 

Sector Pla del Reial – Benimaclet

Preseleccionades infantils
CLAUDIA MAS GALARZA – Falla Exposición-Micer Mascó
SOFIA FOLGADO ESCUDERO – Falla Alemania-El Bachiller
SARAY SABA MARCO – Falla Ingeniero Vicente Pichó-Valladolid

Preseleccionades majors
IRENE JIMENEZ CHASAN – Falla Exposición-Micer Mascó
MARIA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ – Falla Poeta Altet-Benicarló
EVA RODA GIMENEZ – Falla Emilio Baró-Enrique Ginesta

 

Sector Pla del Remei – Gran Vía

Preseleccionades infantils
MARIA RAMIREZ SALES – Falla Joaquín Costa-Burriana
ROCIO SANCHIS ANDRES – Falla Grabador Esteve-Cirilo Amorós
MARTA PALOP GUTIERREZ – Falla Conde Salvatierra-Cirilo Amorós-Mercado Colón

Preseleccionades majors
ALBA MARIA PUIGCERVER VILLARREAL – Falla Maestro Gozalbo-Conde Altea
BEATRIZ SOLER SOTOS – Falla Reino de Valencia-Ciscar- Mestre Racional

 

Sector Poblats al Sud

Preseleccionades infantils
SOFIA ESTEVENS RUIZ – Falla Sequiota
MAR SENDRA PERIS – Falla Mosen Josep Cuenca-Pinedo

Preseleccionades majors
CRISTINA DUTOR ALBEROLA – Falla Hellín-Giménez y Costa
AMPARO GALLARDO DASÍ – Falla Embarcadero-Historiador Beti

 

Sector Quart de Poblet – Xirivella

Preseleccionades infantils
IRENE GARCIA TRIVIÑO – Falla Dr. Gómez Ferrer
LYDIA CASES MUÑOZ – Falla Plaza de San Juan

Preseleccionades majors
VERONICA BLAY MONEDERO – Falla Monte de Piedad
NURIA IBARRA GRAFIÁ – Falla General Asensio-Marqués de Solferí
Mª SALUD AVALOS COTINO – Falla Plaza de San Juan

 

Sector Quatre Carreres

Preseleccionades infantils
SANDRA GARCÍA CARRO – Falla Carrera Malilla-Ingeniero Joaquín Benlloch
IRENE TARREGA PIQUER – Falla Carrera S. Luis-Dr. Waksman
IRIA MARTINEZ TABERNER – Falla Oltá-Juan Ramón Jiménez

Preseleccionades majors
LAURA COMPANY ALFARO – Falla Carrera Malilla-Ingeniero Joaquín Benlloch
Mª CARMEN TATAY FERRANDO – Falla Plata-General Urrutia
Mª AMPARO ARJONA DASÍ – Falla Carrera Malilla-Isla Cabrera

 

Sector Rascanya

Preseleccionades infantils
NOELIA EGIDO MARCOS – Falla Montortal-Torrefiel
AMPARO GIL BARBERA – Falla Marqués de Montortal-Berni Catalá
LAURA ROS GIMENO – Falla Marqués de Montortal-José Esteve
 
Preseleccionades majors
VERONICA DE LUCA FABRA – Falla Marqués de Montortal-Berni Catalá
DEBORAH GIMENO COSTAS – Falla S. Juan Bosco-Duque de Mandas
ANA MARIA BERNAT SANCHIS – Falla Músico Espí-Grabador Fabrega

 

Sector Russafa «A»

Preseleccionades infantils
MARIA AMPARO MARTI BENEITO – Falla Reino de Valencia-S. Valero-Gregorio Mayansl
ESTEFANIA MARTÍNEZ SAN VALERO – Falla Pintor Salvador Abril-Peris y Valero

Preseleccionades majors
MARIA TERESA GOMEZ NADAL – Falla Mercado Russafa
SUSANA GIMENO CERVERA – Falla Vivons-Romeu de Corbera

 

Sector Russafa «B»

Preseleccionades infantils
IRINA MONTOSA FERRER – Falla Cuba-Literato Azorín
LAURA MARTINEZ MICO – Falla Sueca-Literato Azorín

Preseleccionades majors
BARBARA PALOP COCHETEUX – Falla Castellon-Segorbe-General Sanmartín
ANA CUESTA HERRAIZ – Falla Cádiz-Cura Femenía-Puerto Rico

 

Sector Saïdia

Preseleccionades infantils
IRENE MONMENEU SOLER – Falla Actor Mora-Av. Constitución
ANA CARRION GUIJARRO – Falla Sagunto-Padre Urbano
MARTA MONZON CARBONELL – Falla Visitación-Orihuela

Preseleccionades majors
ESTHER GUILLOT COMECHE – Falla Dr. Olóriz-Fabián y Fuero
PATRICIA TERRONES SANCHEZ – Falla Sagunto-Padre Urbano
ANA BELLVER RUIZ – Falla Visitación-Orihuela

 

Sector La Seu – La Xerea – El Mercat

Preseleccionades infantils
MAR TORREÑO LANUZA – Falla Lope de Vega
MARIA GUIA GRANELL – Falla Reina-Paz-S. Vicente

Preseleccionades majors
MARTA IBOR MIGUEL – Falla Mercado Central
MARIA GASCÓ MARTÍNEZ – Falla Reina-Paz-S. Vicente

 

Textos relacionats: Humor > Interrogando a la candidata

[ad#banner]

No te importará que usemos cookies en esta web, ¿verdad? Si sigues navegando, entendemos que no. Más información

Las cookies son unos ficheritos que se almacenan en tu ordenador con información de tu navegación. Las usan prácticamente todas las webs, pero ahora los políticos nos obligan a informarte de que las utilizamos y, por tanto, a molestarte con un mensaje al entrar a esta. Distrito Fallas sólo utiliza cookies para reconocer a usuarios registrados, estadísticas y gestionar la posible publicidad, sin enviar ningún tipo de información personal. Si continuas navegando en la web sin cancelar su uso en tu navegador, entendemos que no te importa (y no debería importante, porque ni te vamos a espiar ni a vender nada).

Cerrar