El pirotècnic de ‘El Hormiguero’, a Sant Isidre


Jocs infantils, fotografies antigues, artesania, concursos, un pirotècnic “televisiu”, cuina, Internet, cine i fins i tot fenòmens paranormals forem part d’una completa setmana cultural que tindrà lloc al casal de la Falla Sant Isidre entre els dies 14 i 20 de gener. Mira tot el que tenen preparat, que no és poc…

Escut Falla Sant IsidreCompleta i variada setmana cultural és la que proposa esta falla de Patraix, en la qual s’inclouen diverses exposicions que estaran obertes del 14 al 18 de gener: una de pirotècnia a càrrec de Ricardo Caballer, una de fotografies antigues de Patraix cedides per José Luis Ceballos, una de Psicotrade, una d’il·lustracions d’Alejandro Gracía Vañó, una d’artesania Bertomeu i finalmente, altra de flors oferida per Jardín de Teresa. También hi haurà concursos per a majors (de fotografia, poesia i literari) i per a infantils (fotografia i literari) i un sorteig de tela de vestit de valenciana.

Este és el programa d’activitats:

DILLUNS 14

  • 20.30. Inauguració i vi d’honor.
  • 22.00 . “Postresgeist” (concurs de postres).
  • 23.00.  Concurs de parxís.

DIMARTS 15

  • 18.00. Cine infantil amb invitació a roses.
  • 20.00. Xarrada “Sensibilització i TEA. Enderrocant mites”, a càrrec de Psicotrade.
  • 22.00. “Montadito Wars”: concurs de montaditos.
  • 23.00. Campionat de dominó.

DIMECRES 16

  • 18.00. Taller infantil de reciclatge.
  • 20.00. Xarrada “Seguretat en Internet” donada per Cibervoluntarios.org.
  • 22.00. “El silenci dels corders” (concurs gastronòmic de carns).
  • 23.00. Campionat de truc.

DIJOUS 17

  • 18.00. Karaoke infantil.
  • 20.00. Xarrada “Llegendes urbanes i efectes paranormals”, a càrrec de José Vilaseca Haro.
  • 22.00. “Tauró” (concurs de pescats).
  • 23.00. Campionat de tennis de taula.

El Hormiguero (Trancas y Barrancas)DIVENDRES 18

  • 19.00. Escola de pirotècnia a càrrec de Daniel Claver, pirotècnic del programa de televisió El Hormiguero.
  • 20.00. Taller de cuina impartit pels fallers Pepe Roldán i Juan Pérez.
  • 22.00. Sopar d’aixella.
  • 23.00. Nit d’artistes.

DISSABTE 19

  • 12.00 Taller de cuina infantil.
  • 19.00. Teatre i declamació, a càrrec del grup artístic infantil de la falla.
  • 22.00. Concurs gastronòmic de “plats voladors”.
  • 23.00. “Tu cara me suena” en versió fallera.

DIUMENGE 20

  • 09.00. Campionat de petanca.
  • 10.00. Quint i tapa (durarà tot el dia).
  • 16.00. Campionat de dards.
  • 20.00. Concert de la xaranga “Cal Carrero”.
  • A continuació, entrega de trofeus, agraiments i cloenda amb focs artificials.