I els guanyadors en betlems de JCF són…


…els de la Falla Daroca-Pare Viñas i Duc de Gaeta-Pobla de Farnals en la categoria tradicional, en “A” i “B” respectivament, i el nevat de Doctor Gil y Morte-Vila Barberá, i el de Goya-Brasil en lliure disseny “A” i “B” també respectivament. Els premis s’entregaran, a diferència d’anys anteriors, en desembre, concretament el dia 15 a les 12 del matí al betlem de la plaça de l’Ajuntament, on estarà la fallera major infantil de València Carla González i la seua cort d’honor.

Esta és la llista completa de premis del concurs de betlems de Junta Central Fallera:


MODALITAT TRADICIONAL “A”

1 premi: Falla nº 117 – DAROCA – PADRE VIÑAS
2 premi: Falla nº 48 – CRUZ Y MISLATA
3 premi: Falla nº 308 – PLAZA MERCADO DE CASTILLA
4 premi: Falla nº 74 – ALQUERIAS DE BELLVER – GARBI
5 premi :Falla nº 227 – GAYANO LLUCH – DOCTOR MARCO MERENCIANO
6 premi: Falla nº 162 – GRUPOS VIRGEN DEL CARMEN
7 premi: Falla nº 112 – AVDA. MALVARROSA – A. PONZ – CAVITE

Betlem Indústria 20121201 (18).JPG

Betlem de la Falla Indústria-Sants Just i Pastor

 

MODALITAT TRADICIONAL “B”

1  premi: Falla nº 145 – DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS
2  premi: Falla nº 316 – ARCHIDUQUE CARLOS – MUSICO GOMIS
3  premi: Falla nº 61 – MARQUES DE MONTORTAL – JOSÉ ESTEVE
4  premi: Falla nº 184 – INDUSTRIA – SANTOS JUSTO Y PASTOR
5  premi: Falla nº 192 – RAMIRO DE MAEZTU – HUMANISTA FURIO
6  premi: Falla nº 355 – PLAZA DE SAN JUAN (XIRIVELLA)
7  premi: Falla nº 15 – BOLSERIA – TROS ALT
8  premi: Falla nº 231 – POETA ALBEROLA – TOTANA
9  premi: Falla nº 240 – MAESTRO BELLVER – MARIANO RIBERA
10 premi: Falla nº  10 – AVENIDA DEL OESTE
11 premi: Falla nº  11 – PLAZA DE LA MERCED
12 premi: Falla nº  181 – BARRIO DE BETERO
13 premi: Falla nº 28 – CUBA – LITERATO AZORIN
14 premi: Falla nº 318 – AVENIDA DE TARONGERS – UNIVERSIDAD POLITECNICA
15 premi: Falla nº 174 – PINTOR SALVADOR ABRIL – PERIS Y VALERO
16 premi: Falla nº 178 – ISLAS CANARIAS TRAFALGAR

Betlem Na Jordana20121212_11.JPG

Betlem de la Falla Na Jordana


MODALITAT LLIURE DISSENY “A”

1 premi: Falla nº 310 – DOCTOR GIL Y MORTE – DOCTOR VILA BARBERÁ
2 premi: Falla nº 9 – PLAZA DE NA JORDANA
3 premi: Falla nº 151 – JUSTO VILAR – MERCADO DEL CABANYAL


MODALITAT LLIURE DISSENY  “B”

1  premi: Falla nº  81 – GOYA – BRASIL
2  premi: Falla nº 109 – SAN RAFAEL – ANTON MARTIN
3  premi: Falla nº 128 – MAESTRO VALLS – MARINO ALBESA
4  premi: Falla nº 107 – BILBAO – MAXIMILIANO THOUS
5  premi: Falla nº 340 – FRANCISCO CLIMENT – URUGUAY
6  premi: Falla nº 152 – SAN VICENTE – PIANISTA AMPARO ITURBI
7  premi: Falla nº 201 – PALLETER – ERUDITO ORELLANA
8  premi: Falla nº 300 – SANTA MARIA MICAELA – MARTIN EL HUMANO
9  premi: Falla nº 164 – PEREZ GALDÓS – CALIXTO III
10 premi: Falla nº 302 – CHIVA – FRANCISCO DE LLANO
11 premi: Falla nº 180 – GRAN VIA RAMON Y CAJAL – PINTOR BENEDITO
12 premi: Falla nº 254 – PADRE SANTONJA – CARDENAL BENLLOCH
13 premi: Falla nº 31 – LO RAT PENAT
14 premi: Falla nº  7 – BORRULL – TURIA
15 premi: Falla nº 353 – ALCACER – YATOVA
16 premi: Falla nº 27 – CADIZ – LOS CENTELLES