Les que s’estrenen en la cort d’honor de València


Tot el muntatge d’anit, amb balls del públic, acrobàcies i desfilades de les 146 candidates amb la presentació de Salvador Peiró i Sandra Cervera, tenia un objectiu: elegir les corts d’honor de les falleres majors de València. Que, sense supersticions ni retallades (com en algun poble que fins i tot l’han suprimida), encara són 13 majors i 13 infantils, de les quals una de cada grup es convertirà en fallera major de València i fallera major infantil de València, Rita mediante. Estes són les elegides anit.

Cort d’honor de la fallera major de València 2013

Srta.     CARLA DESAMPARADOS ESTEVE DE LA ORDEN
Falla     SANTA GENOVEVA TORRES – ARQUITECTO TOLSÁ
Sector   RASCANYA

Srta.     REBECA AGUADO CARSÍ
Falla     DOCTOR COLLADO
Sector   LA SEU-XEREA-EL MERCAT

Srta.     ELENA BOSCH GÓMEZ
Falla     CARRETERA ESCRIVÁ-COOPERATIVA SAN FERNANDO
Sector   JESÚS

Srta.     ANDREA CARRILERO ROBREDO
Falla     PINTOR GOYA-BRASIL
Sector   OLIVERETA

Srta.     PATRICIA MARSET LARA
Falla     NADOR-MILAGROSA
Sector   SAÏDIA

Srta.     ANA ISABEL BORDAS DEL PRADO
Falla     PLAZA LUIS CANO
Sector   BENIMÀMET-BURJASSOT-BENIFERRI

Srta.     ISABEL VICENTE PÉREZ
Falla     L’ ALGUER-ENGINYER RAFAEL JANINI
Sector   ALGIRÓS

Srta.     ALBA BALLESTER POVES
Falla     FELIPE BELLVER-MADRE RAFOLS
Sector   MISLATA

Srta.     JESSICA DOMÍNGUEZ ROCA
Falla     FRAY J. RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA
Sector   LA CREU COBERTA

Srta.     MARTA CHICO BAYONA
Falla     GRABADOR JORDÁN-ESCULTOR PASTOR
Sector   QUATRE CARRERES

Srta.     BEGOÑA AMORÓS QUILIS
Falla     JACINTO BENAVENTE-REINA DOÑA GERMANA
Sector   PLA DEL REMEI-GRAN VÍA

Srta.     BEGOÑA JIMÉNEZ TARAZONA
Falla     ISABEL LA CATÓLICA-CIRILO AMORÓS
Sector   PLA DEL REMEI-GRAN VÍA

Srta.     TERESA FERRER PÁRRAGA
Falla     FRANCISCO CLIMENT-URUGUAY
Sector   JESÚS

Cort d’honor de la fallera major infantil de València 2013

Niña       MARIA FITA LLUNA
Falla      PIO XII – JAIME ROIG
Sector     QUART DE POBLET – XIRIVELLA

Niña       MARIA VALERO FELIX
Falla      RIPALDA – SOGUERS
Sector     EL CARME

Niña       ANA RUBIERO PERIS
Falla      SAN VICENTE –  PERIODISTA AZZATI
Sector     EL PILAR – SAN FRANCESC

Niña       LUCIA ENDERIZ CUENCA
Falla      PÉREZ GALDÓS – AVDA. CALIXTO III
Sector     BOTÀNIC – LA PETXINA

Niña       INÉS RODRIGO LERMA
Falla      SUECA – LITERAT AZORÍN
Sector     RUSSAFA – B

Niña       CLARA GUIÑÓN APARICI
Falla      BARRI BETERÓ
Sector     MALVARROSA – CABANYAL – BETERÓ

Niña       NOELIA MARTINEZ BLANCO
Falla      MARIANO BENLLIURE – ACEQUIA DE TORMOS
Sector     BENIMÀMET – BURJASSOT – BENIFERRI

Niña       MARIA ISERN GARCÍA
Falla      CARRERA MALILLA – ILLA CABRERA
Sector     QUATRE CARRERES

Niña       CARLA GONZÁLEZ HORTELANO
Falla      GUARDACOSTAS – MÚSIC JARQUE CUALLADÓ
Sector     SAÏDIA

Niña       VERONICA VIVES LULL
Falla      JACINTO BENAVENTE – REINA DOÑA GERMANA
Sector     PLA DEL REMEI – GRAN VÍA

Niña       IZASKUN ALBERTOS GARCÍA
Falla      XIVA – FRANCISCO DE LLANO
Sector     PATRAIX

Niña       CARLA ROMERO OLASO
Falla      ALEMANIA – EL BACHILLER
Sector     PLA DEL REIAL – BENIMACLET

Niña       CARMEN TARAZONA BARRACHINA
Falla      CONVENT DE JERUSALEM – MATEMÀTIC MARZAL
Sector     LA ROQUETA-ARRANCAPINS

Fotos: Fallas.com