Preseleccions 2012, ‘campana y se acabó’


¡Ja han acabat les preseleccions! Caps de setmana d’emoció, de calor (i no només en el sentit afectuós) i algun dia de pluja han finalitzat, donant com a resultat una llista de xiques i xiquetes que ja han superat la primera fase del procés que convertirà en fallera major de València i falllera major infantil de València a dos d’elles. Si t’has perdut alguna o si vols saber si alguna amiga teua ha eixit preseleccionada, mira la llista següent, clara, ràpida de consultar i amb tots els accents en el seu lloc.

 

PRESELECCIONADES MAJORS 2011/2012

 Algirós

  • Alba Garrido Martí (Blasco Ibáñez-Pl. Mestre Ripoll)
  • Paula Hervás Raga (Av. Tarongers-U. Politècnica)
  • Cristina Ribera Lliso (Rubén Dario – Fra Luis Colomer)

Benicalap

  • Mónica Villarreal Calleja (Avda. Burjassot Pare Carbonell)
  • Ángela Martínez Guillem (Pedro Cabanes-Juan XXIII)
  • Jessica Redondo Romero (Historiador J. M. Gimenez Fayos)

 Benimàmet – Burjassot – Beniferri

  • Sheyla Fernandez Ballesteros (Pi i Margall-A. Cervellera)
  • Maria Angeles Peñalver Molina (Mendizábal)
  • Laura Bosca Sancho (Plaça de la tienda)

 Botànic – La Petxina

  • Esther Valiente Vallés (Borrull-Túria)
  • Maria Moya Pérez (Lepanto-Guillem de Castro)

 Camins al Grau

  • Marta Bonet Viana (Dr. Manuel Candela-Avda. del Port)
  • Lucía Gallego Torro (Sants Just i Pastor-Serradora)
  • María Martí Roca (Avda. de França-Alfredo Torán i Olmos)

Campanar

  • Vanessa Lucas Ferris (Pl. Mestre Arambul Sanz-Campanar)
  • Maria Almonacid Leyba (Escultor Garcia Mas – Puerto Santa María)
  • Virginia Alcayde Fernandez (Serra Martés-Miguel Servet)

 Canyamelar – Grau – Natzaret

  • Estefania Sánchez Crespo (Blocs Platja)
  • Patricia Julia Fernández (Barraca-Trav. Rosario)
  • Lorena Esteve Chornet (Major-Moraira-Natzaret)

 El Carme

  • Marta Romero Prats (Serrans-Pl. dels Furs)
  • Raquel Torres Bosch (Ripalda-Beneficència-Sant Ramon)

 El Pilar – Sant Francesc

  • Carmela Borras Morell (Avda. Oest)
  • Eva Maria Morillo Castellanos (Quart-Palomar)

Jesús

  • Laura Mateo Martínez (Costa i Borrás – Agustina d’Aragó)
  • Sandra Muñoz Perez (Carcaixent – Compromís de Casp)
  • Mayte Berenguer Samper (Francesc Climent-Uruguai)

 La Creu Coberta

  • Carla Garcia Zambuena (Sant Vicent-A. Iturbi)
  • Noelia Madroñal Ruiz (General Barroso-L. Pascual y Abad)
  • Jessica Contreras Martínez (Carters-L. Pascual i Abad)

La Roqueta – Arrancapins

  • Helena Soler Sotos (Pl. Bisbe Amigó-Conca)
  • Laura Pérez Nebot (Av. Giorgeta – Roig de Corella)
  • Andrea Belver Blat (Dr. Gil i Morte – Dr. Vila Barberá)

La Seu – La Xerea – El Mercat

  • Vanessa Gismero Ordóñez (Pl. Mercé)
  • Patricia Mata Gomez (Pl. Sant Bult)
  • Maria Amparo Perez Cuallado (Pl. Negrito)

Malvarrosa – Cabanyal – Beteró

  • Sheila Caicedo Suay (Reina-Vicente Guillot)
  • Debora Cano Suay (Barri Beteró)
  • Andrea Muñoz Montalva (Dr. Alvaro López-San Juan de Dios)

 Mislata

  • Gisela Rubio Estelles (Felipe Bellver-Madre Rafols)
  • Catalina Valero Jimenez (Dr. Marañón-Mestre Palau)

 Olivereta

  • Carolina Infante Fernández (Mare de Déu de la Fontsanta)
  • Ariadna Hernández Gijón (Poeta Alberola-Totana)
  • Sara Lozano Jiménez (Alcàsser-Yátova)

 Patraix

  • Mariel Tarín Vives (Xiva-Francisco de Llano)
  • Celia Hernándiz Yllera (Pobla de Valverde-II República Espanyola)

 Pla del Reial – Benimaclet

  • Laura Olmos Mestre (Exposició)
  • Angela Ballester Millan (Molinell-Alboraia)
  • Maria Fernández González (Poeta Altet-Benicarló)

Pla del Remei – Gran Via

  • Angie Calero Belenguer (Gravador Esteve-Ciril Amorós)
  • Carla Guijarro Real (Regne de València-Císcar)

 Poblats al Sud

  • Maria dels Àngels Bru Chuliá (Pl. la Sequiota- El Palmar)
  • Laura Pons Fernández (Pl. Riu Segura–Forn d’Alcedo)

Quart De Poblet – Xirivella

  • Merche Sanchis Parga (Dr. Gómez Ferrer)
  • Raquel Cervera Sanchez (Sant Antoni)
  • Eva Maria Claverias Talavera (Poeta Llorente – Baró de Càrcer)

 Quatre Carreres

  • Paula Coque Ramos (Sapadors – Vicente Lleó)
  • Sandra Martínez Frutos (Carrera Malilla – Illa Cabrera)
  • Maria Grau Sanchez (Marqués de Lozoya-Poeta Cervera Grifol)

 Rascanya

  • Ruth Lopez Molina (Marqués de Montortal-Berni i Catalá)
  • Aroa Alamino Bautista (Sant Vicent de Paúl-Diputada Clara Campoamor)
  • Marta Arocas Cervera (Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsa)

 Russafa “A”

  • Mónica Garcia Gasco (Sevilla-Dénia)
  • Noelia Cano Vidal (Vivons – Romeu de Corbera)

 Russafa “B”

  • Carla Rodriguez Oliete (Cádiz-Literat Azorín)
  • Beatriz Mondéjar Marco (Sueca-Literat Azorín)

 Saïdia

  • Maria Amparo Terrones Sánchez (Sagunto-Sant Antoni-Pare Urbano)
  • Marta Maura Arenas (Nador-Miraculosa)

 

PRESELECCIONADES INFANTILS 2011/2012

Algirós

  • Ana Martinez Muñoz (Dr. Manuel Candela-Beatriz Tortosa)
  • Claudia Ausina Soler (Rubín Darío – Fra Luis Colomer)

Benicalap

  • Andrea Sáez Pajaron (Acacias-Picayo)
  • Luna May Borja Quiles (Pedro Cabanes-Juan XXIII)

Benimàmet – Burjassot – Beniferri

  • Roser Serrano Pons (Llibertad-Teodor Llorente)
  • Marta Ruiz Torres (Dr. Domingo Orozco-Bailén)
  • Alba Tischler Roig (Mariano Benlliure-Séquia Tormos)

Botànic – La Petxina

  • Carmen Alepuz Salvador (Azcárraga – Ferran el Catòlic)
  • María Rodríguez Bueno (Pl. Rojas Clemente)
  • María Belchi Pertegaz (Norte-Dr. Zamenhoff)

Camins al Grau

  • Valeria Sánchez Sanlorenzo (Ramir de Maeztu-Els Lleons)
  • Andrea Amador Coello (Ferros-Juan Bautista Perales)
  • Helena Beltrán Fenollar (Rodríguez de Cepeda-L. Palmireno)

Campanar

  • Rosalía Martin Sebastián (Manuel de Falla-Tamarindos)
  • Carla Peris Yllera (Castielfabib-Marqués Sant Joan)
  • Gloria Prieto Liébana (Esculptor García Mas-Port Santa Maria)

Canyamelar – Grau – Natzaret

  • Alejandra Llorens Seminario (Barraca-Trav. Rosario)
  • Marina Hernández Giménez (Major-Moraira-Natzaret)

El Carme

  • Natalia Chisbert Climen (Mossén Sorell-Corona)
  • Alejandra Polo Ferrer (Ripalda-Soguers)

El Pilar – Sant Francesc

  • Irene Moret Longas (Peu de la Creu-D. Juan de Villarrasa)
  • Andrea Jaime Fullana (Sant Vicent-Periodista Azzatti)

Jesús

  • Claudia Navarro Compañ (Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar)
  • Marta Capella Guanter (Ctra. Escrivá –Cooperativa San Fernando)
  • Marina Asensi Esparcia (Francesc Climent-Uruguai)

La Creu Coberta

  • Marta Bolos Real (Sant Vicent-A. Iturbi)
  • Andrea Mallea Agustin (General Barroso-L. Pascual y Abad)

La Roqueta – Arrancapins

  • Inés Pinazo Saez (Sant Vicent-Marvà)
  • Rocío Gui Cruz (Albacete-Marvá)
  • Àngels Soler Núñez de Arenas (Giorgeta-Roig de Corella)

La Seu – La Xerea – El Mercat

  • Mercedes Zaforteza Martínez (Mercat Central)
  • Sofía Bonillo Navarro (Pl.Patriarca)

Malvarrosa – Cabanyal – Beteró

  • Raquel Rodríguez Zapata (Malva-rrosa – A. Ponz – Cavite)
  • María Rostoll Pelejero (Barri Beteró)
  • Arantxa Reusell Martí (Escalante-Marina)

Mislata

  • Carla Peñas Nohales (Antonio Molle-Gregorio Gea)
  • Maria Ramos Estocs (Pl. Eduardo Marquina)

Olivereta

  • Paula Cucarella Tormo (Àngel de l’Alcàsser-José Maestre)
  • Laura Soria Navarro (Josep Maria Bayarri-Los Isidros)

Patraix

  • Claudia Monroig Lita (Mestre Bellver-Mariano Ribera)
  • Nerea Garcia Espinar (Pobla de Valverde-II República Espanyola)

Pla del Reial – Benimaclet

  • Patricia Gómez González (Exposició)
  • Belén Torres Escamilla (Baró de Sant Petrillo-L. Jovani)
  • Paloma Clemente Garcia (General Pando-Serrano Flores)

Pla del Remei-Gran Via

  • Lidia Ramírez Sales (Joaquín Costa-Borriana)
  • Macarena Bonel Bonora (Isabel la Catòlica-Ciril Amorós)

Poblats al Sud

  • Ángela Fresneda Pons (Pl. Riu Segura-Forn d‘Alcedo)
  • Andrea Meca Monrabal (Hellín-Pedro de Luna)

Quart de Poblet – Xirivella

  • María Sancho Prats (Sant Antoni)
  • Carla Rius Martinez (Pl. Sant Joan)

Quatre Carreres

  • Nadia Fenollar Onrubia (Carrera Malilla-Illa Cabrera)
  • Claudia Roig Viñas (Pianista Martínez Carrasco-Eslida)
  • Clara Castañeda Quiroga (Marqués de Lozoya-Cervera Grifol)

Rascanya

  • Irene Carpio Arener (San Juan Bosco-Duque de Mandas)
  • María del Mar Gimeno Jordá (Gayano Lluch-Marco Merenciano)
  • Rocío Pascual Candel (Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsa)

Russafa “A”

  • Sofía Rodilla Soriano (Pintor Salvador Abril-Pere III el Gran)
  • Andrea Otero Cascant (Regne de València-Duc de Calàbria)

Russafa “B”

  • Lara Terranegra Garcia (Cadis-Literat Azorín)
  • Raquel Alisendra Illan (Cadis-Los Centelles)

Saïdia

  • Mar López de Briñas Sáez (Nador-Miraculosa)
  • Carmela Libertad Martí Andreu (Visitació-Oriola)
  • Paula Genovés Serrano (Llorers-Arquitecte Lucini)