Convent torna a aconseguir el primer premi 1


Falla Convent Jerusalem-Matemàtic Marzal 2011 (1r premi secció especial)

La Falla Convent Jerusalem-Matemàtic Marzal ha tornat a guanyar per segon any consecutiu el primer premi de la secció especial de València. La falla El caçador caçat, de l’artista Pedro Santaeulalia i guió d’Hernan Mir, ha superat els problemes derivats de la pluja durant la plantà i s’ha considerat la millor de la màxima categoria. En segon lloc ha quedat Almirant amb el monument La fruita prohibida, obra de Manuel Algarra, i la arxitriomfadora d’abans de la crisi, Nou Campanar, s’ha quedat la tercera amb el seu Càsting de Miguel Santaeulalia Serrán. Quant a la secció primera A, de nou ha guanyat Duc de Gaeta-Pobla de Farnals. Estos són tots els premis de falles grans.

SECCIÓN ESPECIAL

1 º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
2 º Premio a la Falla 14 ALMIRANTE CADARSO-CONDE ALTEA
3 º Premio a la Falla 378 PEDIATRA JORGE COMIN-SERRA CALDERONA
4 º Premio a la Falla 28 CUBA-LITERATO AZORIN
5 º Premio a la Falla 197 MONESTIR DE POBLET-APARICIO ALBIÑANA
6 º Premio a la Falla 34 PILAR, PLAZA DEL
7 º Premio a la Falla 22 EXPOSICION-MICER MASCO-A. BACA
8 º Premio a la Falla 87 ARCHIDUQUE CARLOS – CHIVA
9 º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
10 º Premio a la FallA 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA
11 º Premio a la Falla 177 SUECA – LITERATO AZORIN
12 º Premio a la Falla 11 MERCED, PLAZA DE LA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
2º Premio a la Falla 14 ALMIRANTE CADARSO-CONDE ALTEA
3º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE

PREMIO DE LA AGENCIA VALENCIANA DE TURISMO

Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL

SECCIÓN PRIMERA A

1 º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS
2 º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA
3 º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR
4 º Premio a la Falla 284 CERAMISTA ROS – J.MARIA MORTES LERMA
5 º Premio a la Falla 83 CISCAR – BURRIANA
6 º Premio a la Falla 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA
7 º Premio a la Falla 242 RIBERA-CONVENTO SANTA CLARA
8 º Premio a la Falla 151 JUSTO VILAR – PLAZA MERCADO CABAÑAL
9 º Premio a la Falla 115 FEDERICO MISTRAL – MURTA
10 º Premio a la Falla 89 SAN VICENTE – PERIODISTA AZZATTI
11 º Premio a la Falla 84 GRABADOR ESTEVE-CIRILO AMOROS
12 º Premio a la Falla 129 RAMIRO DE MAEZTU-LOS LEONES
13 º Premio a la Falla 1 MERCADO CENTRAL
14 º Premio a la Falla 96 QUART EXTRAMUROS – VELAZQUEZ
15 º Premio a la Falla 94 MERCADO DE MONTEOLIVETE, PLAZA
16 º Premio a la Falla 59 ARAS DE ALPUENTE – CASTELL DE POP

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR
2º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA
3º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS

PREMIO TURISMO

Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS

SECCIÓN PRIMERA B

1 º Premio a la Falla 100 ARZOBISBO OLAECHEA-SAN MARCELINO
2 º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
3 º Premio a la Falla 300 SANTA MARIA MICAELA – MARTIN EL HUMANO
4 º Premio a la Falla 74 ALQUERIAS DE BELLVER – GARBI
5 º Premio a la Falla 29 PIE DE LA CRUZ-D. JUAN DE VILLARRASA
6 º Premio a la Falla 165 PIZARRO – CIRILO AMOROS
7 º Premio a la Falla 278 JOAQUIN COSTA – CONDE ALTEA
8 º Premio a la Falla 260 BARRIO DE SAN ISIDRO
9 º Premio a la Falla 31 LO RAT PENAT
10 º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL
11 º Premio a la Falla 289 ISABEL LA CATOLICA – CIRILO AMOROS
12 º Premio a la Falla 61 MARQUES DE MONTORTAL-JOSE ESTEVE
13 º Premio a la Falla 384 SANTA GENOVEVA TORRES-ARQUITECTO TOLSA-ALFAHUIR
14 º Premio a la Falla 143 REINA, PLAZA DE LA-PAZ-SAN VICENTE
15 º Premio a la Falla 120 MOLINELL-ALBORAYA
16 º Premio a la Falla 375 PASEO ALAMEDA-AV. FRANCIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
2º Premio a la Falla 300 SANTA MARIA MICAELA – MARTIN EL HUMANO
3º Premio a la Falla 74 ALQUERIAS DE BELLVER – GARBI

PREMIO TURISMO

Premio a la Falla 29 PIE DE LA CRUZ-D. JUAN DE VILLARRASA

SECCIÓN SEGUNDA A

1 º Premio a la Falla 149 CONDE SALVATIERRA – CIRILO AMOROS
2 º Premio a la Falla 173 JESUS – SAN FRANCISCO DE BORJA
3 º Premio a la Falla 231 POETA ALBEROLA – TOTANA
4 º Premio a la Falla 55 ZAPADORES – VICENTE LLEO
5 º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH – MARCO MERENCIANO
6 º Premio a la Falla 178 ISLAS CANARIAS-TRAFALGAR-SAMUEL ROS
7 º Premio a la Falla 235 BARRIO DE LA LUZ
8 º Premio a la Falla 107 BILBAO – MAXIMILIANO THOUS
9 º Premio a la Falla 335 LA ELIANA – CID
10 º Premio a la Falla 101 CARRETERA MALILLA-ING.J. BENLLOCH
11 º Premio a la Falla 111 BURJASOT AVDA.-PADRE CARBONELL
12 º Premio a la Falla 5 DR. OLORIZ-ARZOBISPO FABIAN Y FUERO
13 º Premio a la Falla 157 SAN JUAN BOSCO – DUQUE DE MANDAS
14 º Premio a la Falla 79 FDO EL CATOLICO – ANGEL GUIMERA
15 º Premio a la Falla 254 PADRE SANTONJA-C. BENLLOCH
16 º Premio a la Falla 317 CAMINO NUEVO PICANYA-NICOLAU PRIMITIU

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 107 BILBAO – MAXIMILIANO THOUS
2º Premio a la Falla 55 ZAPADORES – VICENTE LLEO
3º Premio a la Falla 173 JESUS – SAN FRANCISCO DE BORJA

PREMIO DE LA AGENCIA VALENCIANA DE TURISMO

Premio a la Falla 149 CONDE SALVATIERRA – CIRILO AMOROS

SECCIÓN SEGUNDA B

1 º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
2 º Premio a la Falla 123 L’ALGUER – ING.RAFAEL JANINI
3 º Premio a la Falla 65 SERRANOS-PLAZA DE LOS FUEROS
4 º Premio a la Falla 132 GLORIA-FELICIDAD-TREMOLAR
5 º Premio a la Falla 6 LINTERNA-NA ROBELLA-AV. BARON DE CARCER
6 º Premio a la Falla 232 PIO XI – FONTANARES
7 º Premio a la Falla 204 ESPARTERO-GRAN VIA RAMON Y CAJAL
8 º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
9 º Premio a la Falla 47 ALBERIQUE – HEROE ROMEU
10 º Premio a la Falla 27 CADIZ – LOS CENTELLES
11 º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO – GASPAR AGUILAR
12 º Premio a la Falla 160 SAN IGNACIO DE LOYOLA-JESUS Y MARIA
13 º Premio a la Falla 56 AZCARRAGA – FERNANDO EL CATOLICO
14 º Premio a la Falla 194 VISITACION – ORIHUELA
15 º Premio a la Falla 43 MARQUES MONTORTAL- BERNI CATALA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 65 SERRANOS-PLAZA DE LOS FUEROS
2º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
3º Premio a la Falla 205 NORTE- DR. ZAMENHOFF

SECCIÓN TERCERA A

1 º Premio a la Falla 217 ESPARTERO-MAESTRO PLASENCIA
2 º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS – DAMA DE ELCHE
3 º Premio a la Falla 310 DR. GIL Y MORTE – DR. VILA BARBERA
4 º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO – CHILE
5 º Premio a la Falla 276 CARRERA MALILLA – ISLA CABRERA
6 º Premio a la Falla 122 CERVANTES – PADRE JOFRE
7 º Premio a la Falla 144 PROGRESO-TEATRO DE LA MARINA
8 º Premio a la Falla 77 BARRIO DE SAN JOSE
9 º Premio a la Falla 285 RODRIGUEZ DE CEPEDA-L. PALMIREÑO
10 º Premio a la Falla 283 JACINTO BENAVENTE, AVDA-REINA D.GERMANA
11 º Premio a la Falla 349 SANTOS JUSTO Y PASTOR – SERRERIA
12 º Premio a la Falla 81 GOYA – BRASIL
13 º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
14 º Premio a la Falla 54 JOAQUIN COSTA – BURRIANA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO – CHILE
2º Premio a la Falla 144 PROGRESO-TEATRO DE LA MARINA
3º Premio a la Falla 169 MAYOR-MORAIRA-NAZARET

SECCIÓN TERCERA B

1 º Premio a la Falla 67 LUIS LAMARCA – VELAZQUEZ
2 º Premio a la Falla 328 INGENIERO MANUEL MAESE-C. LLORENS
3 º Premio a la Falla 10 OESTE, AVDA. DEL
4 º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
5 º Premio a la Falla 248 SAINETERO ARNICHES,PL.-A. RIBES
6 º Premio a la Falla 274 TIENDA, PLAZA DE LA
7 º Premio a la Falla 135 BURJASOT AVDA.-JOAQUIN BALLESTER
8 º Premio a la Falla 325 MAESTRO RODRIGO, AVDA-GENERAL AVILES
9 º Premio a la Falla 142 CUBA – BUENOS AIRES
10 º Premio a la Falla 114 CRA. SAN LUIS – AVDA. DR. WAKSMAN
11 º Premio a la Falla 162 GRUPOS VIRGEN DEL CARMEN
12 º Premio a la Falla 201 PALLETER – ERUDITO ORELLANA
13 º Premio a la Falla 130 PATRAIX, PLAZA DE

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 348 CADIZ – CURA FEMENIA – PUERTO RICO
2º Premio a la Falla 274 TIENDA, PLAZA DE LA
3º Premio a la Falla 67 LUIS LAMARCA – VELAZQUEZ

SECCIÓN CUARTA A

1 º Premio a la Falla 90 NADOR – MILAGROSA
2 º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO – CARLOS CERVERA
3 º Premio a la Falla 316 ARCHIDUQUE CARLOS – MUSICO GOMIS
4 º Premio a la Falla 26 CIUDAD DEL ARTISTA FALLERO
5 º Premio a la Falla 105 POETA ASINS – ALEGRET – PUZOL “ELS JOVENILS”
6 º Premio a la Falla 179 HIERROS – JUAN BAUTISTA PERALES
7 º Premio a la Falla 109 SAN RAFAEL – ANTON MARTIN
8 º Premio a la Falla 95 CAMINO BARCELONA-TRAVESIA MONCADA
9 º Premio a la Falla 214 CRISTOBAL SORNI-M. MARTIN
10 º Premio a la Falla 253 PI Y MARGALL-A. CERVELLERA
11 º Premio a la Falla 116 ANGEL DEL ALCAZAR – JOSE MAESTRE
12 º Premio a la Falla 212 ARTES Y OFICIOS – ACTOR LLORENS
13 º Premio a la Falla 148 ALFONSO EL MAGNANIMO, PLAZA – NAVE

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 62 MOSEN SORELL-CORONA
2º Premio a la Falla 90 NADOR – MILAGROSA
3º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO – CARLOS CERVERA

SECCIÓN CUARTA B

1 º Premio a la Falla 184 INDUSTRIA – SANTOS JUSTO Y PASTOR
2 º Premio a la Falla 121 LUIS CANO, PLAZA
3 º Premio a la Falla 133 REINA – VICENTE GUILLOT
4 º Premio a la Falla 171 RAMON DE ROCAFULL-CONDE ALACUAS
5 º Premio a la Falla 163 PUEBLA DEL DUC-BENIPEIXCAR
6 º Premio a la Falla 294 JACINTO LABAILA – MANUEL SIMO
7 º Premio a la Falla 164 PEREZ GALDOS, AVDA.-CALIXTO III
8 º Premio a la Falla 88 BAILEN – XATIVA
9 º Premio a la Falla 245 MANUEL DE FALLA-AVDA.TAMARINDOS
10 º Premio a la Falla 354 MARQUES DE LOZOYA-POE.CERVERA GRIFOL
11 º Premio a la Falla 308 MERCADO DE CASTILLA
12 º Premio a la Falla 228 ARQUITECTO ALFARO-FRANCISCO CUBELLS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 170 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-SAN VALERO
2º Premio a la Falla 163 PUEBLA DEL DUC-BENIPEIXCAR
3º Premio a la Falla 354 MARQUES DE LOZOYA-POE.CERVERA GRIFOL

SECCIÓN QUINTA A

1 º Premio a la Falla 19 SANT BULT, PLAZA DE
2 º Premio a la Falla 258 GENERAL BARROSO- CALVO ACACIO
3 º Premio a la Falla 281 MINISTRO LUIS MAYANS-PLATERO SUAREZ
4 º Premio a la Falla 24 CADIZ-LITERATO AZORIN
5 º Premio a la Falla 230 MOSSEN JOSE CUENCA – PINEDO
6 º Premio a la Falla 167 EN PLOM – GUILLEN DE CASTRO
7 º Premio a la Falla 57 PELAYO – MATEMATICO MARZAL
8 º Premio a la Falla 367 PUEBLA DE VALVERDE-II REPUBLICA ESPAÑOLA
9 º Premio a la Falla 141 FRAY J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
10 º Premio a la Falla 146 TRES FORQUES-CUENCA-PEREZ GALDOS
11 º Premio a la Falla 131 YECLA- CARDENAL BENLLOCH

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 358 ANDRES PILES IVARS – SALVADOR TUSET
2º Premio a la Falla 339 BLANQUERIAS
3º Premio a la Falla 113 REPUBLICA ARGENTINA-DR.PALLARES IRANZO

SECCIÓN QUINTA B

1 º Premio a la Falla 13 ACTOR MORA-AVENIDA CONSTITUCION
2 º Premio a la Falla 252 MARIA ROS-SANTO TOMAS
3 º Premio a la Falla 226 JUAN JOSE DOMINE-PORT
4 º Premio a la Falla 193 MANUEL ARNAU – CRUZ CUBIERTA
5 º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS
6 º Premio a la Falla 124 LUIS OLIAG-MARIOLA-GRANADA
7 º Premio a la Falla 2 MERCADO DE RUZAFA, PLAZA
8 º Premio a la Falla 302 CHIVA – FRANCISCO DE LLANO
9 º Premio a la Falla 189 GIORGETA, AVDA – ROIG DE CORELLA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 186 OBISPO JAIME PEREZ-LUIS OLIAG
2º Premio a la Falla 128 MAESTRO VALLS-MARINO ALBESA
3º Premio a la Falla 223 BENICADELL-SAN ROQUE

SECCIÓN SEXTA A

1 º Premio a la Falla 350 TRIBUNAL DE LES AIGUES
2 º Premio a la Falla 38 COSTA Y BORRAS – AGUSTINA DE ARAGON
3 º Premio a la Falla 362 LUZ CASANOVA – PADRE ESPASA
4 º Premio a la Falla 275 POUET, PLAZA DEL
5 º Premio a la Falla 60 CONCHITA PIQUER-MONESTIR DE POBLET
6 º Premio a la Falla 215 BARON DE PATRAIX-CUENCA
7 º Premio a la Falla 266 MENDIZABAL
8 º Premio a la Falla 51 CTRA. ESCRIVA -COOP.SAN FERNANDO
9 º Premio a la Falla 195 GRABADOR JORDAN-ESCULTOR PASTOR
10 º Premio a la Falla 309 NEGRITO, PLAZA DEL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 350 TRIBUNAL DE LES AIGUES
2º Premio a la Falla 38 COSTA Y BORRAS – AGUSTINA DE ARAGON
3º Premio a la Falla 104 ROJAS CLEMENTE, PLAZA

SECCIÓN SEXTA B

1 º Premio a la Falla 98 MAESTRO AGUILAR – MATIAS PERELLO
2 º Premio a la Falla 97 GARCIA MORATO, PLAZA – YECLA
3 º Premio a la Falla 117 DAROCA – PADRE VIÑAS
4 º Premio a la Falla 166 STA.CRUZ DE TENERIFE-A.DEL ALCAZAR
5 º Premio a la Falla 222 DR. DOMINGO OROZCO-BAILEN
6 º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
7 º Premio a la Falla 377 AVDA. DE FRANCIA – ALFREDO TORAN I OLMOS
8 º Premio a la Falla 269 NAQUERA – LAURI VOLPI
9 º Premio a la Falla 7 BORRULL – TURIA
10 º Premio a la Falla 336 SIERRA MARTES-MIGUEL SERVET

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
2º Premio a la Falla 166 STA.CRUZ DE TENERIFE-A.DEL ALCAZAR
3º Premio a la Falla 117 DAROCA – PADRE VIÑAS

SECCIÓN SEXTA C

1 º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2 º Premio a la Falla 380 PINTOR MAELLA – AVDA. FRANCIA-MENORCA
3 º Premio a la Falla 357 MORERIA, PLAZA DE LA
4 º Premio a la Falla 360 RUBEN DARIO – FRAY LUIS COLOMER
5 º Premio a la Falla 191 PADRE DOMENECH, PLAZA – AVDA PIO XII
6 º Premio a la Falla 244 JOSE MARIA HARO-POETA MAS Y ROS
7 º Premio a la Falla 255 BARRIO QUINT-PIZARRO
8 º Premio a la Falla 364 PIO XII – JAIME ROIG
9 º Premio a la Falla 63 RIPALDA – SOGUEROS
10 º Premio a la Falla 243 MALAGA-DR. MONTORO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2º Premio a la Falla 360 RUBEN DARIO – FRAY LUIS COLOMER
3º Premio a la Falla 229 ANTONIO MOLLE-GREGORIO GEA

SECCIÓN SEPTIMA A

1 º Premio a la Falla 262 CAMPAMENTO – LA YESA
2 º Premio a la Falla 40 CALABAZAS – EN GALL
3 º Premio a la Falla 80 RIPALDA-BENEFICIENCIA-SAN RAMON
4 º Premio a la Falla 210 ALICANTE
5 º Premio a la Falla 69 S. JOSE PIGNATELLI-AV.DR.PESET ALEIXAND.
6 º Premio a la Falla 277 GUARDACOSTAS – MUSICO JARQUE CUALLADO
7 º Premio a la Falla 298 PEDRO CABANES – CONDE LUMIARES
8 º Premio a la Falla 66 ARBOL, PLAZA DEL
9 º Premio a la Falla 224 PLAZA LA SEQUIOTA-EL PALMAR
10 º Premio a la Falla 92 EN SENDRA – PLAZA COLL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 40 CALABAZAS – EN GALL
2º Premio a la Falla 298 PEDRO CABANES – CONDE LUMIARES
3º Premio a la Falla 371 JOSEP MARIA BAYARRI-LOS ISIDROS

SECCIÓN SEPTIMA B

1 º Premio a la Falla 359 INGENIERO JOSE SIRERA – PIO IX
2 º Premio a la Falla 361 CIUDAD DE CORDOBA-VICENTE TOMAS MARTI
3 º Premio a la Falla 286 EDUARDO MARQUINA, PLAZA
4 º Premio a la Falla 263 SALVADOR GINER-GREGORIO GEA
5 º Premio a la Falla 292 MAESTRO ARAMBUL SANZ, PLAZA-CAMPANAR
6 º Premio a la Falla 268 ISAAC PERAL – MICER MASCO
7 º Premio a la Falla 200 CARCAGENTE – COMPROMISO DE CASPE
8 º Premio a la Falla 372 GARCIA BRUSTENGA-VTE.BARRERA CAMBRA
9 º Premio a la Falla 136 FELIPE BELLVER-MADRE RAFOLS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 299 MARIA ROS – MANUEL IRANZO
2º Premio a la Falla 91 PINTOR DOMINGO-GUILLEN DE CASTRO
3º Premio a la Falla 359 INGENIERO JOSE SIRERA – PIO IX

SECCIÓN SEPTIMA C

1 º Premio a la Falla 342 INGENIERO VTE. PICHO-AV.VALLADOLID
2 º Premio a la Falla 134 VILLANUEVA DE CASTELLON-HORT. GALAN
3 º Premio a la Falla 365 ALFARA DEL PATRIARCA – P.GIL SUMBIELA
4 º Premio a la Falla 347 PADRE LUIS NAVARRO – REMONTA
5 º Premio a la Falla 333 MAESTRO SERRANO – ALICANTE
6 º Premio a la Falla 16 MARQUES DE CARO-DR. CHIARRI
7 º Premio a la Falla 241 PADRE ALEGRE-ENRIQUE NAVARRO
8 º Premio a la Falla 237 PL.MARTIRES-GRAL. IBAÑEZ ALONSO (MASSARROJOS)
9 º Premio a la Falla 196 GUILLEN SOROLLA-RECAREDO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 347 PADRE LUIS NAVARRO – REMONTA
2º Premio a la Falla 134 VILLANUEVA DE CASTELLON-HORT. GALAN
3º Premio a la Falla 8 MURILLO-PALOMAR

FALLAS EXPERIMENTALES

1 º Premio a la Falla 62 MOSEN SORELL-CORONA
2 º Premio a la Falla 311 CASTIELFABIB – MARQUES S. JUAN
3 º Premio a la Falla 45 SAGUNTO – SAN ANTONIO – PADRE URBANO

ACCESIT

1º Premio a la Falla 271 MOSEN MILA, PLAZA
2º Premio a la Falla 211 LEPANTO – GUILLEN DE CASTRO
3º Premio a la Falla 170 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-SAN VALERO

PREMIO LEVANTE -EMV “FALLA DEL AÑO” CON MÁS ÉXITO EN LA ACTIVIDAD FALLERA

1º Premio Falla DUQUE DE GAETA – POBLA DE FARNALS
2º Premio Falla FRAY J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

PREMIOS RTVV MEJOR CRITICA TELEVISIÓN

1º Premio Falla CONVENTO JERUSALEM – MATEMÁTICO MARZAL
2º Premio Falla EXPOSICIÓN – MICER MASCÓ
3º Premio Falla MAESTRO GOZALBO – CONDE ALTEA
Mejor personaje Falla CUBA – LITERATO AZORÍN

PREMIO CONTROLA – CLUB

1º Premio Falla JESÚS – SAN FRANCISCO DE BORJA
2º Premio Falla RAMIRO DE MAEZTU – HUMANISTA FURIÓ

PREMIO “XUFA DE VALÈNCIA”

1º Premio Falla RIBERA – CONVENTO SANTA CLARA “TELEFÓNICA”
2º Premio Falla VIRGEN DE LA CABEZA- JOSE Mª MORTES LERMA
3º Premio Falla SAN IGNACIO DE LOYOLA – JESÚS Y MARIA

PREMIO COL. LECTIU LAMBDA

Falla ARCHIDUQUE CARLOS – MUSICO GOMIS

II PREMIO GRANOTA LEVANTE U.D

1º Premio Falla JOAQUIN COSTA – BURRIANA
2º Premio Falla BARRIO BETERO
3º Premio Falla VENEZUELA – AGUSTIN SALES

I CONCURSO GENTE DE FALLAS / PYROSHOPPING MEJOR ESCENA DE PIROTECNIA
Falla LUIS OLIAG-MARIOLA-GRANADA

PREMIO MEJOR NINOT PORTADA ACTUALIDAD FALLERA

Falla CONDE SALVATIERRA – CIRILO AMORÓS

PREMIO I+G FEDERACION FALLAS ESPECIAL INGENIO Y GRACIA

Falla VICENTE SANCHO TELLO- CHILE

I PREMIO LAS PROVINCIAS A LA TRADICIÓN VALENCIANA

1º Premio Falla CONVENTO JERUSALÉN – MATEMÁTICO MARZAL
Accésit Falla ZAPADORES – VICENTE LLEÓ
Mejor Ninot Falla SALAMANCA – CONDE DE ALTEA