Na Jordana i Noscarmientas copen els premis de presentacions


La Falla Na Jordana i Cádiz-Cura Femenia (coneguda també com Noscarmientas) han aconseguit bona part dels premis del concurs de presentacions de Junta Central Fallera en modalitat A, inclosos els primer i segon de millor presentació respectivament. Quant a la modalitat B, ha guanyat Regne de València-Duc de Calàbria, i en infantil Quart-Extramurs-Velázquez.

PREMIS DE PRESENTACIONS MODALITAT A

Millor actriu

  • 3r premi: ÁNGELES HERNÁNDEZ de la Falla CÁDIZ – CURA FEMENIA – PUERTO RICO
  • 2n premi: Mª JOSE GALLEGO de la Falla NA JORDANA
  • 1r premi: MARIA SOL de la Falla CÁDIZ – CURA FEMENIA – PUERTO RICO

Millor actor

  • 3r premi: PERE BORREGO PITARCH de la Falla NA JORDANA
  • 2n premi: JAUME BRONCHUD de la Falla CÁDIZ – CURA FEMENIA – PUERTO RICO
  • 1r premi: JULIÁN PASTOR de la Falla NA JORDANA

Millor direcció

  • PACO PELLICER de la Falla NA JORDANA

Millor presentació

  • 6é premi: NORTE – DR. ZAMENHOFF
  • 5é premi: RIPALDA – SOGUEROS.
  • 4t premi: L’ANTIGA DE CAMPANAR.
  • 3r premi: PLAÇA DEL PILAR.
  • 2n premi: CÁDIZ – CURA FEMENIA – PUERTO RICO
  • 1r premi: NA JORDANA.

PREMIS DE PRESENTACIONS MODALITAT B

Millor actriu

  • 3r premi: MARISA ORTIZ de la Falla SEVILLA – DÉNIA
  • 2n premi: PILAR DOMINGO de la Falla SEVILLA – DÉNIA
  • 1r premi: VANESSA GRADOLI de la Falla REGNE DE VALÈNCIA – DUC DE CALÀBRIA

Millor actor

  • 3r premi: JOSE A. PARRA de la Falla SEVILLA – DÉNIA
  • 2n premi: MANUEL ANDRÉS ZARAPICO de la Falla REGNE DE VALÈNCIA – DUC DE CALÀBRIA
  • 1r premi: CARLES GALIANA de la Falla SEVILLA – DÉNIA

Millor direcció

  • SALVA FERRIOL i MANOLO ANDRÉS de la Falla REGNE DE VALÈNCIA – DUC DE CALÀBRIA

Millor presentació

  • 6é premi: FALLA CARRERA DE MALILLA-ENGINYER J. BENLLOCH
  • 5é premi: FALLA CREU I MISLATA
  • 4t premi: FALLA PALLETER- ERUDIT ORELLANA
  • 3r premi: FALLA DUC DE GAETA- POBLA DE FARNALS
  • 2n premi: FALLA SEVILLA – DÉNIA.
  • 1r premi: FALLA REGNE DE VALÈNCIA – DUC DE CALÀBRIA.

PREMIS DE PRESENTACIONS INFANTILS

Millor actriu

  • 3r premi: ANDREA MIR OLBA de la Falla DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
  • 2n premi: PAULA PULIDO MORENO de la Falla QUART – EXTRAMURS – VELÁZQUEZ
  • 1r premi: RAQUEL BAYARRI ALMENAR de la Falla DR. OLÓRIZ – ARQUEBISBE FABIÁN Y FUERO

Millor actor

  • 3r premi: SERGIO GUTIÉRREZ LÓPEZ de la Falla L’ANTIGA DE CAMPANAR
  • 2n premi: RAUL BENITO LABIOS de la Falla RIPALDA – SOGUERS
  • 1r premi: ENRIQUE NAVARRO de la Falla ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCEL·LÍ

Millor direcció

  • CHARO CABALLER NAVARRETE de la Falla QUART- EXTRAMURS- VELÁZQUEZ

Millor presentació

  • 6é premi: DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS
  • 5é premi: FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCEL·LÍ
  • 4t premi: DR. OLÓRIZ – ARQUEBISBE FABIÁN Y FUERO
  • 3r premi: CARRERA MALILLA- ENGINYER J. BENLLOCH
  • 2n premi: L’ANTIGA DE CAMPANAR
  • 1r premi: QUART- EXTRAMURS – VELÁZQUEZ