Programa de festejos Falles de València 2011


Descobert el calendari pirotècnic de les Falles de València 2011 en la Gala de la Pirotècnia celebrada anit, ja es pot completar el programa oficial de festejos, en el qual no hi ha cap novetat destacable respecte als últims anys. Cal destacar les dates de l’Exposició del Ninot (del 5 de febrer al 15 de març) i de la Despertà pel centre de València i la Crida (el 27 de febrer). La plantà de les falles grans figura el 16 de març a les vuit del matí, potser perquè poques comissions són las que la tenen al carrer sencera el dia 15 a les dotze de la nit.

PROGRAMA OFICIAL DE FESTEJOS FALLES DE VALÈNCIA 2011
(versión en castellano aquí)

DIA 5 DE FEBRER (dissabte)

A les 12.00 hores
Inauguració de l’Exposició del Ninot i del Ninot Infantil de 2011. Presentació del Llibre Oficial Faller 2011. Mascletà de Pirotecnia Gori.

DIA 8 DE FEBRER (dimarts)

A les 21 hores
Final del Trofeu Fallera Major de Futbol 7 al Poliesportiu de Natzaret.

DIA 9 DE FEBRER (dimecres)

A les 21 hores
Finals dels Trofeus Fallera Major de Futbol Sala, Pàdel, Frontó i Esquaix al Poliesportiu Tutempo.

DIA 12 DE FEBRER (dissabte)

A les 9.30 hores
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició.

A les 16.30 hores
Intercanvi de fotografies i imposició del distintiu d’or i brillants col·lectiu al Palau de l’Exposició.

DIA 13 DE FEBRER (diumenge)

A les 9.30 hores
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (segona jornada).

A les 16.30 hores
Intercanvi de fotografies i imposició del distintiu d’or i brillants col·lectiu al Palau de l’Exposició (segona jornada).

DIA 17 DE FEBRER (dijous)

A les 20:00 hores
Gala de la Solidaritat Fallera, al Saló d’Actes de l’ONCE.

DIA 19 DE FEBRER (dissabte)

A les 9.30 hores
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (tercera jornada).

A les 16.00 hores
Intercanvi de fotografies (tercera jornada)

DIA 20 DE FEBRER (diumenge)

A les 9.30 hores
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants, al Palau de l’Exposició (quarta jornada).

A les 16.00 hores
Intercanvi de fotografies (quarta jornada).

DIA 21 DE FEBRER (dilluns)

A les 19.00 hores
Gala de l’Esport infantil a l’Hotel Beatriz Rey Don Jaime.

DIA 25 DE FEBRER (divendres)

A les 21.30 hores
Gran Gala Fallera al recinte de la Fira de València.

DIA 27 DE FEBRER (diumenge)

A les 7.30 hores
Clàssica despertà amb la Pirotècnia Ricardo Caballer durant l’itinerari, finalitzant amb una mascletà de Pirotècnica Valenciana.

A les 10.00 hores
Final del  Campionat Pilota Valenciana al Trinquet Pelayo.

A les 12.30 hores
Entrada de Bandes de Música.

A les 14:00 hores
Mascletà de Pirotecnia Valenciana.

A les 18.30 hores
Actes previs a la Crida.

A les 20.00 hores
CRIDA, amb focs artificials de Pirotecnia Valenciana.

DIA 1 DE MARÇ (dimarts)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Peñarroja.

DIA 2 DE MARÇ (dimecres)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Aitana.

DIA 3 DE MARÇ (dijous)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Hermanos Ferrández.

A les 18.00 hores
Al Parc Central de la Policia Local (a l’avinguda del Cid), homenatge de la Policia Local a les falleres majors de València i les seues respectives corts d’honor. Mascletà de Pirotècnia Tomás.

DIA 4 DE MARÇ (divendres)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Caballer FX.

A les 21.00 hores
Gala de l’Esport a Devesa Gardens.

DIA 5 DE MARÇ (dissabte)

A les 11.00 hores
Festa infantil al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata. Mascletà de Pirotècnia Martí.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia María Angustias.

A les 18.00 hores
Gran mascletà aèria napolitana a la platja de les Arenes de Pirotècnia R. Parente, entre l’Hotel Les Arenes i la posta sanitària de la Creu Roja.

A les 22.30 hores
CAVALCADA DEL NINOT, acabant amb una mascletà de colors de El Portugués.

DIA 6 DE MARÇ (diumenge)

A les 11.00 hores
A la Plaça del Carme, Concurs de Cant de l’Estoreta organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre. Mascletà en mininatura de Pirotècnia Caballer.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Gori.

A les 17.30 hores
CAVALCADA DEL NINOT INFANTIL, acabant amb una mascletà de colors de Pirotècnia Gori.

DIA 7 DE MARÇ (dilluns)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Benlloch.

DIA 8 DE MARÇ (dimarts)

A les 11.00 hores
Al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata, celebració de la Festivitat del Patró. Mascletà de Germans Caballer.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Martí.

DIA 9 DE MARÇ (dimecres)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Zarzoso.

A les 18.00 hores
Al Aquarterament de les Forces Armades de Sant Joan de la Ribera, homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València i les seues corts d’honor.

DIA 10 DE MARÇ (dijous)

A les 12 hores
A la plaça de l’Ajuntament, eixida de la XLI Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor, Trofeu Sa Majestat el Rei.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Borreda.

DIA 11 DE MARÇ (divendres)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Tomás.

DIA 12 DE MARÇ (dissabte)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Germans Caballer.

A les 23.00 hores
CAVALCADA FOLKLÒRICA, que finalitzarà amb una mascletà de Pirotècnia Benlloch.

DIA 13 DE MARÇ (diumenge)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Pirofantasía.

DIA 14 DE MARÇ (dilluns)

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia El Portugués.

A les 15.00 hores
Cloenda de l’Exposició del Ninot Infantil.

DIA 15 DE MARÇ (dimarts)

A les 08.00 hores
PLANTÀ de totes les falles infantils.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Valenciana.

A les 18.00 hores
Cloenda de l’Exposició del Ninot.

A les 00.00 hores
CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS a càrrec de Pirotècnia Turís.

DIA 16 DE MARÇ (dimecres)

A les 08.00 hores
PLANTÀ de totes les falles.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Turís.

A les 16.30 hores
A la plaça de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions, betlems, Cavalcada del Ninot Infantil i llibrets de falles.

A les 1.00 hores
CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS a càrrec d’Europlá.

DIA 17 DE MARÇ (dijous)

A les 09.00 hores
A la plaça de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels conceptes Cavalcada del Ninot, concurs de carrers adornats i il·luminats, de presentacions i de llibrets de falles.

A les 14:00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Europlá.

A les 16.00 hores
OFRENA DE FLORS A LA MARE DE DÉU DELS DESEMPARATS, amb el següent ordre i horaris:

C / SANT VICENT

  • 16.00 hores: Quart de Poblet – Xirivella
  • 17.30 hores: Jesús
  • 18.30 hores: Creu Coberta
  • 19.45 hores: El Pilar – Sant Francesc
  • 20.45 hores: Patraix
  • 22.00 hores: Botànic – La Petxina
  • 23.00 hores: La Seu – El Mercat
  • 23.30 hores: falla de la fallera major infantil de València
  • 23.45 hores: fallera major infantil de València

C / PAU

  • 16.00 hores: Rascanya
  • 17.30 hores: Camins al Grau
  • 19.15 hores: Russafa “A”
  • 19.45 hores: Russafa “B”
  • 20.15 hores: Pla del Reial – Benimaclet
  • 21.45 hores: Canyamelar – Grau – Natzaret
  • 22.45 hores: La Xerea
  • 23.00 hores: Cases Regionals i Convidats Oficials

A les 18.00 hores
En el llit del riu Túria, enfront de les Torres de Serrans, l’Escola de Aerostació de València, realitzarà una exhibició aerostàtica i donarà el baptisme de l’aire a la fallera major de València i la seua cort d’honor.

A les 1.00 hores
CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS de Pirotècnia Caballer.

DIA 18 DE MARÇ (divendres)

A les 11.00 hores
Homenatge al poeta Maximilià Thous.

A les 12:.0 hores
Homenatge al Mestre Serrano.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Caballer.

A les 16.00 hores
OFRENA DE FLORS A LA MARE DE DÉU DELS DESEMPARATS, amb el següent ordre i horaris:

C / SANT VICENT

  • 16.00 hores: Olivereta
  • 17.45 hores: Saïdia
  • 19.15 hores: Carmen
  • 20.15 hores: Benicalap
  • 21.15 hores: Campanar
  • 22.15 hores: La Roqueta – Arrancapins
  • 23.45 hores: Mislata
  • 01.00 hores: falla de la fallera major de València
  • 01.10 hores: fallera major de València

C /. DE LA PAU

  • 16.00 hores: Algirós
  • 17.15 hores: Poblats al Sud
  • 18.15 hores: Quatre Carreres
  • 19.45 hores: Pla del Remei – Gran Via
  • 20.45 hores: Benimàmet – Burjassot – Beniferri
  • 22.30 hores: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró
  • 23.30 hores: Cases Regionals i Convidats Oficials

A les 18.00 hores
Al llit del riu Túria, enfront de les Torres de Serrans, l’Escola de Aerostació de València, realitzarà una exhibició aerostàtica i donarà el baptisme de l’aire a la fallera major infantil de València i la seua cort d’honor.

A les 1.30 hores
NIT DE FOC disparada per la Pirotècnia Ricardo Caballer.

DIA 19 DE MARÇ (dissabte)

A les 1.:00 hores
Al Pont de Sant Josep, les falleres majors de València i les seues corts d’honor faran una ofrena de flors davant la imatge del patriarca.

A les 12.00 hores
Missa solemne en jonor del patriarca Sant Josep a la catedral de València. Després, mascletà de Pirotècnia Valenciana.

A les 14.00 hores
Mascletà amb Pirotècnia Ricardo Caballer.

A les 19.00 hores
CAVALCADA DEL FOC.

A les 22.00 hores
CREMÀ de les falles infantils.

A les 22.30 hores
CREMÀ de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

A les 23.00 hores
CREMÀ de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.

A les 00.00 hores
CREMÀ de totes les falles de València.

A les 00.30 hores
CREMÀ de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

A les 01.00 hores
Ramell de focs aeris a la plaça de l’Ajuntament i CREMÀ de la falla municipal, a càrrec de la Pirotècnia Ricardo Caballer.