Una cort d’honor que dóna el cant


O almenys una d’elles, ja que Sandra Polop va passar anit de triunfita a component de la cort d’honor de València. Ella va ser una de les afortunades que va aconseguir complir el seu “somni” d’arribar a eixe estatus junt a 12 xiques més i 13 xiquetes. Estudiants, dependentes, artistes i fins i tot caps d’administració representaran les festes de València en 2011. En l’acte,  les falleres majors de València 2010, María Pilar Giménez i Ariadna Galán, van acomiadar-se conjuntament amb un emotiu discurs que encara va fer-se més emocionant pel morbo ser el presentador Loren Donat, nòvio de la primera.

Cal destacar també l’èxit dels sector Quatre Carreres, que ha col·locat a tantes candidates com carreres, és a dir, quatre. I sense més rotllo, estes són les cort d’honor 2011:

CORT D’HONOR

Laura Caballero Molina

  • Falla 101 Carrera Malilla-Ingeniero Joaquín Benlloch
  • Sector Quatre Carreres

Paula Civera Moreno

  • Falla 77 Barrio de San José
  • Sector Algirós

Amparo Bresó Sapena

  • Falla 259 Oltá-Juan Ramón Jiménez
  • Sector Quatre Carreres

Tania Porta García

  • Falla 35 Juan de Aguiló-Gaspar Aguilar
  • Sector Jesús

Paula Sánchez Torondel

  • Falla 99 Fernando el Católico-Erudito Orellana
  • Sector Botànic-La Petxina

Pilar Morillas Torresano

  • Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros
  • Sector Algirós

Rut Sánchez Casamayor

  • Falla 165 Pizarro-Cirilo Amorós
  • Sector Pla del Remei-Gran Via

Sandra Polop Navarro

  • Falla 114 Carrera S. Luis-Dr. Waksman
  • Sector Quatre Carreres

Beatriz Pons Mínguez

  • Falla 202 Humanista Mariner-Manuel Simó
  • Sector Patraix

Susana Gavilá Nácher

  • Falla 129 Ramiro de Maeztu-Los Leones
  • Sector Camins al Grau

Natalia Molins Giner

  • Falla 17 Quart-Palomar
  • Sector El Pilar-Sant Francesc

Paula Díaz Mas

  • Falla 180 Ramón y Cajal-Pintor Benedito-Plaza España
  • Sector La Roqueta-Arrancapins

Arantxa Escudero Asensi

  • Falla 65 Serranos-Pza. de los Fueros
  • Sector El Carme

CORT D’HONOR INFANTIL

Carla Ruiz Vilalta

  • Falla 83 Císcar-Burriana
  • Sector Pla del Remei-Gran Via

María Sanmiguel García

  • Falla 33 Montortal-Torrefiel
  • Sector Rascanya

Carla Huete Pérez

  • Falla 293 Benimodo-Ingeniero Dicenta
  • Sector Benimàmet-Burjassot-Beniferri

Inés Plaza Soriano

  • Falla 49 Barraca-Espadán
  • Sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró

Alicia Sofía Blanco i Carbonell

  • Falla 63 Ripalda-Sogueros
  • Sector El Carme

Mireia Navarro Diana

  • Falla 190 Barrio Virgen de la Fuensanta
  • Sector Olivereta

Akzara Moya Pérez

  • Falla 263 Salvador Giner-Gregorio Gea
  • Sector Mislata

Blanca Hernández Rius

  • Falla 96 Quart Extramuros-Velázquez
  • Sector Olivereta

Sara Sancho Genovés

  • Falla 370 Llorers-Arquitecto Lucini
  • Sector Zaïdia

Marina Ruiz Ventura

  • Falla 17 Quart-Palomar
  • Sector El Pilar-Sant Francesc

Mª Estela Arlandis Ferrando

  • Falla 186 Obispo Jaime Pérez-Luis Oliag
  • Sector Quatre Carreres

Alba Tolosa Palacios

  • Falla 379 Canal de Navarrés-La Vall d’Albaida
  • Sector Campanar

Carmen Monzonís Valero

  • Falla 375 Alameda-Av. Francia
  • Sector Camins al Grau

Les fotografies poden consultarse en la web de Junta Central Fallera, tant de majors com d’infantils.