Els premis dels monuments grans


Enguany tenim tres grans triomfadores entre els comissions falleres de València: Duc de Gaeta-Pobla de Farnals, que s’ha emportat els primers premis de la secció primera A de falles grans i de la primera infantil (entre els més de 60 premis que ha aconseguit en altres concursos); Exposició-Misser Mascó, que fa doblet en l’indult i a més obté el primer premi de la seccio especial infantil; i naturalment, Convent Jerusalem-Matemàtic Marzal, que amb el seu primer premi en la secció especial ha trencat el costum de Nou Campanar de guanyar cada any. Estos són els premis dels monumens grans i les fotos d’alguns, per obrir boca a la selecció d’imatges de falles que publique sempre després de la setmana fallera.

PREMIS DE MONUMENTS GRANS 2010

Sección Especial

1º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
2º Premio a la Falla 378 PEDI. JORGE COMIN-SIERRA CALDERONA
3º Premio a la Falla 14 ALMIRANTE CADARSO-CONDE ALTEA
4º Premio a la Falla 177 SUECA – LITERATO AZORIN
5º Premio a la Falla 112 MALVARROSA AVDA.-A. PONZ-CAVITE
6º Premio a la Falla 34 PILAR, PLAZA DEL
7º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
8º Premio a la Falla 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA
9º Premio a la Falla 22 EXPOSICION-MICER MASCO-A. BACA
10º Premio a la Falla 28 CUBA-LITERATO AZORIN
11º Premio a la Falla 11 MERCED, PLAZA DE LA
12º Premio a la Falla 197 MONESTIR DE POBLET-APARICIO ALBIÑANA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
2º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
3º Premio a la Falla 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA

PREMIO DE LA AGENCIA VALENCIANA DE TURISMO

Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL

Sección Primera A

1º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS
2º Premio a la Falla 284 CERAMISTA ROS – J.MARIA MORTES LERMA
3º Premio a la Falla 83 CISCAR – BURRIANA
4º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR
5º Premio a la Falla 89 SAN VICENTE – PERIODISTA AZZATTI
6º Premio a la Falla 1 MERCADO CENTRAL
7º Premio a la Falla 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA
8º Premio a la Falla 84 GRABADOR ESTEVE-CIRILO AMOROS
9º Premio a la Falla 94 MERCADO DE MONTEOLIVETE, PLAZA
10º Premio a la Falla 59 ARAS DE ALPUENTE – CASTELL DE POP
11º Premio a la Falla 242 RIBERA-CONVENTO SANTA CLARA
12º Premio a la Falla 49 BARRACA – ESPADAN
13º Premio a la Falla 115 FEDERICO MISTRAL – MURTA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 83 CISCAR – BURRIANA
2º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR
3º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS

PREMIO TURISMO

Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS

Sección Primera B

1º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA
2º Premio a la Falla 173 JESUS – SAN FRANCISCO DE BORJA
3º Premio a la Falla 29 PIE DE LA CRUZ-D. JUAN DE VILLARRASA
4º Premio a la Falla 300 SANTA MARIA MICAELA – MARTIN EL HUMANO
5º Premio a la Falla 129 RAMIRO DE MAEZTU-LOS LEONES
6º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
7º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL
8º Premio a la Falla 149 CONDE SALVATIERRA – CIRILO AMOROS
9º Premio a la Falla 96 QUART EXTRAMUROS – VELAZQUEZ
10º Premio a la Falla 31 LO RAT PENAT
11º Premio a la Falla 74 ALQUERIAS DE BELLVER – GARBI
12º Premio a la Falla 101 CARRETERA MALILLA-ING.J. BENLLOCH
13º Premio a la Falla 71 TRINIDAD – ALBORAYA
14º Premio a la Falla 375 PASEO ALAMEDA-AV. FRANCIA
15º Premio a la Falla 260 BARRIO DE SAN ISIDRO
16º Premio a la Falla 140 SAN JOSE DE LA MONTAÑA-TERUEL
17º Premio a la Falla 259 OLTA-JUAN RAMON JIMENEZ
18º Premio a la Falla 289 ISABEL LA CATOLICA – CIRILO AMOROS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 300 SANTA MARIA MICAELA – MARTIN EL HUMANO
2º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
3º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA

PREMIO AGENCIA VALENCIANA TURISMO

Premio a la Falla 204 ESPARTERO-GRAN VIA RAMON Y CAJAL

Sección Segunda A

1º Premio a la Falla 235 BARRIO DE LA LUZ
2º Premio a la Falla 178 ISLAS CANARIAS-TRAFALGAR-SAMUEL ROS
3º Premio a la Falla 55 ZAPADORES – VICENTE LLEO
4º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS – DAMA DE ELCHE
5º Premio a la Falla 151 JUSTO VILAR – PLAZA MERCADO CABAÑAL
6º Premio a la Falla 123 L’ALGUER – ING.RAFAEL JANINI
7º Premio a la Falla 107 BILBAO – MAXIMILIANO THOUS
8º Premio a la Falla 335 LA ELIANA – CID
9º Premio a la Falla 254 PADRE SANTONJA-C. BENLLOCH
10º Premio a la Falla 61 MARQUES DE MONTORTAL-JOSE ESTEVE
11º Premio a la Falla 317 CAMINO NUEVO PICANYA-NICOLAU PRIMITIU
12º Premio a la Falla 3 DOCTOR COLLADO, PLAZA
13º Premio a la Falla 5 DR. OLORIZ-ARZOBISPO FABIAN Y FUERO
14º Premio a la Falla 278 JOAQUIN COSTA – CONDE ALTEA
15º Premio a la Falla 79 FDO EL CATOLICO – ANGEL GUIMERA
16º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO – GASPAR AGUILAR

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS – DAMA DE ELCHE
2º Premio a la Falla 178 ISLAS CANARIAS-TRAFALGAR-SAMUEL ROS
3º Premio a la Falla 55 ZAPADORES – VICENTE LLEO

PREMIO AGENCIA VALENCIANA DE TURISMO

Premio a la Falla 254 PADRE SANTONJA-C. BENLLOCH

Sección Segunda B

1º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
2º Premio a la Falla 205 NORTE- DR. ZAMENHOFF
3º Premio a la Falla 47 ALBERIQUE – HEROE ROMEU
4º Premio a la Falla 102 FELIX PIZCUETA – CIRILO AMOROS-RUZAFA
5º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH – MARCO MERENCIANO
6º Premio a la Falla 100 ARZOBISBO OLAECHEA-SAN MARCELINO
7º Premio a la Falla 54 JOAQUIN COSTA – BURRIANA
8º Premio a la Falla 65 SERRANOS-PLAZA DE LOS FUEROS
9º Premio a la Falla 324 GARCIA LORCA, AVDA – OLTA
10º Premio a la Falla 6 LINTERNA-NA ROBELLA-AV. BARON DE CARCER
11º Premio a la Falla 160 SAN IGNACIO DE LOYOLA-JESUS Y MARIA
12º Premio a la Falla 188 PRIMADO REIG,AVDA – VINAROZ
13º Premio a la Falla 125 BARON S.PETRILLO-L.JOVANI
14º Premio a la Falla 111 BURJASOT AVDA.-PADRE CARBONELL
15º Premio a la Falla 142 CUBA – BUENOS AIRES

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 205 NORTE- DR. ZAMENHOFF
2º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
3º Premio a la Falla 6 LINTERNA-NA ROBELLA-AV. BARON DE CARCER

Sección Tercera A

1º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO – CHILE
2º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
3º Premio a la Falla 144 PROGRESO-TEATRO DE LA MARINA
4º Premio a la Falla 116 ANGEL DEL ALCAZAR – JOSE MAESTRE
5º Premio a la Falla 169 MAYOR-MORAIRA-NAZARET
6º Premio a la Falla 122 CERVANTES – PADRE JOFRE
7º Premio a la Falla 272 MENENDEZ Y PELAYO-AVDA. CATALUÑA
8º Premio a la Falla 10 OESTE, AVDA. DEL
9º Premio a la Falla 218 AUSIAS MARCH , AVD.-NA ROBELLA
10º Premio a la Falla 214 CRISTOBAL SORNI-M. MARTIN
11º Premio a la Falla 276 CARRERA MALILLA – ISLA CABRERA
12º Premio a la Falla 56 AZCARRAGA – FERNANDO EL CATOLICO
13 º Premio a la Falla 157 SAN JUAN BOSCO – DUQUE DE MANDAS
14 º Premio a la Falla 23 TOMASOS-CARLOS CERVERA
15 º Premio a la Falla 349 SANTOS JUSTO Y PASTOR – SERRERIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
2º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO – CHILE
3º Premio a la Falla 41 CUBA – PUERTO RICO

Sección Tercera B

1º Premio a la Falla 217 ESPARTERO-MAESTRO PLASENCIA
2º Premio a la Falla 184 INDUSTRIA – SANTOS JUSTO Y PASTOR
3º Premio a la Falla 171 RAMON DE ROCAFULL-CONDE ALACUAS
4º Premio a la Falla 67 LUIS LAMARCA – VELAZQUEZ
5º Premio a la Falla 285 RODRIGUEZ DE CEPEDA-L. PALMIREÑO
6 º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
7º Premio a la Falla 328 INGENIERO MANUEL MAESE-C. LLORENS
8º Premio a la Falla 68 CONSERVA-BERENGUER MALLOL
9º Premio a la Falla 334 DR. MARAÑON – MAESTRO PALAU
10º Premio a la Falla 274 TIENDA, PLAZA DE LA
11º Premio a la Falla 64 DR. PESET ALEIXANDRE-EN GUILLEN FERRER
12º Premio a la Falla 322 BARRACA – COLUMBRETES
13º Premio a la Falla 162 GRUPOS VIRGEN DEL CARMEN
14º Premio a la Falla 105 POETA ASINS – ALEGRET – PUZOL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 64 DR. PESET ALEIXANDRE-EN GUILLEN FERRER
2º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
3º Premio a la Falla 82 OLIVERETA-CERDA Y RICO

Sección Cuarta A

1º Premio a la Falla 135 BURJASOT AVDA.-JOAQUIN BALLESTER
2º Premio a la Falla 212 ARTES Y OFICIOS – ACTOR LLORENS
3º Premio a la Falla 130 PATRAIX, PLAZA DE
4º Premio a la Falla 288 PERIODISTA GIL SUMBIELA-AZUCENA
5º Premio a la Falla 163 PUEBLA DEL DUC-BENIPEIXCAR
6º Premio a la Falla 316 ARCHIDUQUE CARLOS – MUSICO GOMIS
7º Premio a la Falla 179 HIERROS – JUAN BAUTISTA PERALES
8º Premio a la Falla 81 GOYA – BRASIL
9º Premio a la Falla 249 SEGOVIA, PL.-AVDA. DR. TOMAS SALA
10º Premio a la Falla 228 ARQUITECTO ALFARO-FRANCISCO CUBELLS
11º Premio a la Falla 95 CAMINO BARCELONA-TRAVESIA MONCADA
12º Premio a la Falla 164 PEREZ GALDOS, AVDA.-CALIXTO III
13º Premio a la Falla 113 REPUBLICA ARGENTINA-DR.PALLARES IRANZO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 21 BORRULL-DR. PESET CERVERA
2º Premio a la Falla 163 PUEBLA DEL DUC-BENIPEIXCAR
3º Premio a la Falla 249 SEGOVIA, PL.-AVDA. DR. TOMAS SALA

Sección Cuarta B

1º Premio a la Falla 90 NADOR – MILAGROSA
2º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
3º Premio a la Falla 266 MENDIZABAL
4º Premio a la Falla 39 CASTELLON – SEGORBE
5º Premio a la Falla 308 MERCADO DE CASTILLA
6º Premio a la Falla 344 POLO Y PEYROLON – CIUDAD DE MULA
7º Premio a la Falla 93 GENERAL LLORENS-DR. MARCO MERENCIANO
8º Premio a la Falla 133 REINA – VICENTE GUILLOT
9º Premio a la Falla 258 GENERAL BARROSO- CALVO ACACIO
10º Premio a la Falla 353 ALCACER – YATOVA
11º Premio a la Falla 109 SAN RAFAEL – ANTON MARTIN
12º Premio a la Falla 248 SAINETERO ARNICHES,PL.-A. RIBES

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
2º Premio a la Falla 211 LEPANTO – GUILLEN DE CASTRO
3º Premio a la Falla 73 SANTA CRUZ, PLAZA DE

Sección Quinta A

1º Premio a la Falla 24 CADIZ-LITERATO AZORIN
2º Premio a la Falla 167 EN PLOM – GUILLEN DE CASTRO
3º Premio a la Falla 38 COSTA Y BORRAS – AGUSTINA DE ARAGON
4º Premio a la Falla 131 YECLA – CARDENAL BENLLOCH
5º Premio a la Falla 309 NEGRITO, PLAZA DEL
6º Premio a la Falla 19 SANT BULT, PLAZA DE
7º Premio a la Falla 230 MOSSEN JOSE CUENCA – PINEDO
8º Premio a la Falla 281 MINISTRO LUIS MAYANS-PLATERO SUAREZ
9º Premio a la Falla 222 DR. DOMINGO OROZCO-BAILEN
10º Premio a la Falla 106 PRIMADO REIG, AVDA.-SAN VICENTE PAUL
11º Premio a la Falla 146 TRES FORQUES-CUENCA-PEREZ GALDOS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 222 DR. DOMINGO OROZCO-BAILEN
2º Premio a la Falla 309 NEGRITO, PLAZA DEL
3º Premio a la Falla 106 PRIMADO REIG, AVDA.-SAN VICENTE PAUL

Sección Quinta B

1º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS
2º Premio a la Falla 124 LUIS OLIAG-MARIOLA-GRANADA
3º Premio a la Falla 351 DR. ALVARO LOPEZ – SAN JUAN DE DIOS
4º Premio a la Falla 99 G.VIA FERNANDO CATOLICO-ERUDITO ORELLANA
5º Premio a la Falla 220 FERMIN GALAN Y GARC. HERNANDEZ-PRIMAVERA
6º Premio a la Falla 13 ACTOR MORA-AVENIDA CONSTITUCION
7º Premio a la Falla 377 AVDA. DE FRANCIA – ALFREDO TORAN I OLMOS
8º Premio a la Falla 238 BURJASOT, AVDA-SIERRA DE AGULLENT
9º Premio a la Falla 193 MANUEL ARNAU – CRUZ CUBIERTA
10º Premio a la Falla 150 DR. MANUEL CANDELA-AVDA. DEL PUERTO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 124 LUIS OLIAG-MARIOLA-GRANADA
2º Premio a la Falla 45 SAGUNTO – SAN ANTONIO – PADRE URBANO
3º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS

Sección Sexta A

1º Premio a la Falla 245 MANUEL DE FALLA-AVDA.TAMARINDOS
2º Premio a la Falla 60 CONCHITA PIQUER-MONESTIR DE POBLET
3º Premio a la Falla 215 BARON DE PATRAIX-CUENCA
4º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO – CARLOS CERVERA
5º Premio a la Falla 97 GARCIA MORATO, PLAZA – YECLA
6º Premio a la Falla 340 FRANCISCO CLIMENT – URUGUAY
7º Premio a la Falla 48 CRUZ Y MISLATA
8º Premio a la Falla 58 SEVILLA – DENIA
9º Premio a la Falla 225 ROSARIO – PLAZA CALABUIG
10º Premio a la Falla 255 BARRIO QUINT-PIZARRO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 127 DR. SANCHIS BERGON – TURIA
2º Premio a la Falla 245 MANUEL DE FALLA-AVDA.TAMARINDOS
3º Premio a la Falla 165 PIZARRO – CIRILO AMOROS

Sección Sexta B

1º Premio a la Falla 170 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-SAN VALERO
2º Premio a la Falla 253 PI Y MARGALL-A. CERVELLERA
3º Premio a la Falla 357 MORERIA, PLAZA DE LA
4º Premio a la Falla 7 BORRULL – TURIA
5º Premio a la Falla 166 STA.CRUZ DE TENERIFE-A.DEL ALCAZAR
6º Premio a la Falla 312 SENECA – POETA MAS Y ROS
7º Premio a la Falla 186 OBISPO JAIME PEREZ-LUIS OLIAG
8º Premio a la Falla 298 PEDRO CABANES – CONDE LUMIARES
9º Premio a la Falla 46 BAJA – MESON DE MORELLA
10º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 186 OBISPO JAIME PEREZ-LUIS OLIAG
2º Premio a la Falla 166 STA.CRUZ DE TENERIFE-A.DEL ALCAZAR
3º Premio a la Falla 170 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-SAN VALERO

Sección Sexta C

1º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2º Premio a la Falla 364 PIO XII – JAIME ROIG
3º Premio a la Falla 42 LA CRUZ, PLAZA – LOS ANGELES
4º Premio a la Falla 360 RUBEN DARIO – FRAY LUIS COLOMER
5º Premio a la Falla 40 CALABAZAS – EN GALL
6º Premio a la Falla 185 POETA ALTET – BENICARLO
7º Premio a la Falla 202 HUMANISTA MARINER-MANUEL SIMO
8º Premio a la Falla 92 EN SENDRA – PLAZA COLL
9º Premio a la Falla 271 MOSEN MILA, PLAZA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2º Premio a la Falla 314 PINEDO – TRES CAMINOS
3º Premio a la Falla 339 BLANQUERIAS

Sección Séptima A

1º Premio a la Falla 51 CTRA. ESCRIVA -COOP.SAN FERNANDO
2º Premio a la Falla 80 RIPALDA-BENEFICIENCIA-SAN RAMON
3º Premio a la Falla 243 MALAGA-DR. MONTORO
4º Premio a la Falla 382 PLAZA HISTORIADOR J.MARIA GIMENEZ FAYOS
5º Premio a la Falla 292 MAESTRO ARAMBUL SANZ, PLAZA-CAMPANAR
6º Premio a la Falla 137 QUART – TURIA
7º Premio a la Falla 190 VIRGEN DE LA FUENSANTA
8º Premio a la Falla 295 CAMINO DE MONCADA – PINTOR JACOMART
9º Premio a la Falla 305 PATRIARCA, PLAZA DEL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 229 ANTONIO MOLLE-GREGORIO GEA
2º Premio a la Falla 80 RIPALDA-BENEFICIENCIA-SAN RAMON
3º Premio a la Falla 20 SALAMANCA – CONDE ALTEA

Sección Septima B

1º Premio a la Falla 224 PLAZA LA SEQUIOTA-EL PALMAR
2º Premio a la Falla 359 INGENIERO JOSE SIRERA – PIO IX
3º Premio a la Falla 256 BLASCO IBAÑEZ-PLAZA MAESTRO RIPOLL
4º Premio a la Falla 221 LIBERTAD-TEODORO LLORENTE
5º Premio a la Falla 263 SALVADOR GINER-GREGORIO GEA
6º Premio a la Falla 372 GARCIA BRUSTENGA-VTE.BARRERA CAMBRA
7º Premio a la Falla 323 FUENCALIENTE – LEBON
8º Premio a la Falla 210 ALICANTE
9º Premio a la Falla 172 PEREZ GALDOS-JESUS-MAESTRO SOSA
10º Premio a la Falla 264 LEPANTO-D. JUAN DE AUSTRIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 91 PINTOR DOMINGO-GUILLEN DE CASTRO
2º Premio a la Falla 18 SAN MIGUEL-PLAZA DE VICENTE IBORRA
3º Premio a la Falla 370 LLORERS – ARQUITECTO LUCINI

Sección Séptima C

1º Premio a la Falla 342 INGENIERO VTE. PICHO-AV.VALLADOLID
2º Premio a la Falla 136 FELIPE BELLVER-MADRE RAFOLS
3º Premio a la Falla 134 VILLANUEVA DE CASTELLON-HORT. GALAN
4º Premio a la Falla 200 CARCAGENTE – COMPROMISO DE CASPE
5º Premio a la Falla 363 L’ALCOTA – SAGUNTO
6º Premio a la Falla 36 GUILLEN DE CASTRO-TRIADOR
7º Premio a la Falla 269 NAQUERA – LAURI VOLPI
8º Premio a la Falla 209 SAN ANTONIO
9º Premio a la Falla 241 PADRE ALEGRE-ENRIQUE NAVARRO
10º Premio a la Falla 237 PL.MARTIRES-GRAL. IBAÑEZ ALONSO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA

1º Premio a la Falla 200 CARCAGENTE – COMPROMISO DE CASPE
2º Premio a la Falla 36 GUILLEN DE CASTRO-TRIADOR
3º Premio a la Falla 213 VIVONS – ROMEU DE CORBERA

Sección Experimentales

1º Premio a la Falla 62 MOSEN SORELL-CORONA

2º Premio a la Falla 211 LEPANTO – GUILLEN DE CASTRO
3º Premio a la Falla 45 SAGUNTO – SAN ANTONIO – PADRE URBANO

ACCESITS

1º a la Falla 108 PINTOR STOLZ – BURGOS
2º a la Falla 21 BORRULL-DR. PESET CERVERA
3º a la Falla 176 CAMPANAR, AVDA.-HIPOLITO ROVIRA

PREMIOS RTVV – MILLOR CRITICA SOBRE TELEVISIÓ

1º Premio a la Falla CONVENTO JERUSALEN – MATEMATICO MARZAL
2º Premio a la Falla ESPARTERO – GRAN VIA RAMON Y CAJAL
3º Premio a la Falla JESUS – SAN FRANCISCO DE BORJA

PREMIOS RTVV – MILLOR PERSONATGE DE TELEVISIÓ

Figura “Pelqueveigestucboig” de la falla NA JORDANA

PREMIO A LA FALLA MAS ARTISTICA – CIRCULO BELLAS ARTES

Falla SUECA – LITERATO AZORIN

PREMIO A LA FALLA INGENIO Y GRACIA – CIRCULO BELLAS ARTES

Falla PLAZA EL PILAR

PREMIOS LEVANTE U.D. – ESPECIAL CENTENARIO GRANOTA

1º Premio a la Falla 157 SAN JUAN BOSCO-DUQUE DE MANDAS
2º Premio a la Falla 373 ANTIGUA SENDA SENENT-PASEO ALAMEDA
3º Premio a la Falla 340 FRANCISCO CLIMENT-URUGUAY

PREMIO A LA FALLA DEL AÑO – LEVANTE EMV

1º PREMIO a la falla DUQUE DE GAETA – POBLA DE FARNALS
2º PREMIO a la falla NADOR – MILAGROSA

PREMIOS CONTROLA CLUB

1º Premio a la Falla ARCHIDUQUE CARLOS – MÚSICO GOMIS
2º Premio a la Falla RAMIRO DE MAEZTU – HUMANISTA MARINER

PREMIO I +G – Federación Fallas con Ingenio y Gracia

Falla DOCTOR SANCHIS BERGON – TURIA

PREMIO CHUFA DE VALENCIA

1º Premio a la Falla CASTIELFABIB- MARQUES DE SAN JUAN
2º Premio a la Falla MARQUES DE MONTORTAL – BERNI I CATALA
3º Premio a la Falla ISLAS CANARIAS – TRAFALGAR

PREMIO ARCO IRIS DEL COLECTIVO LAMBDA

Falla En Plom – Guillem de Castro

PREMIO LA PICOTA – PSPV-PSOE

Falla Almirante Cadarso – Conde de Altea