Mestre Gozalbo rep el premi especial I+G


[singlepic id=467 w=110 h=110 float=left]La comissió de Mestre Gozalbo-Comte d’Altea va rebre ahir el premi especial “I+G” de mans de la Federació de Falles amb Especial Enginy i Gràcia (FFEIG), en una gala on també van entregar-se els premis Eugeni a les falles que van aconseguir el primer premi d’Enginy i Gràcia de Junta Central Fallera en 2009. Enguany l’artista faller Vicent Llácer va ser molt beneficiat per estos guardons de la FFEIG, ja que va construir tant el monument de Mestre Gozalbo con el guanyador en enginy i gràcia de la secció especial, és a dir, la Falla Na Jordana.

L’acte va estar amenitzat pel teatre de “El Nuc”, grup de la Falla Borrull-Túria, i per la música del Tio Fredo. Així mateix, el president de la Federació, Ramón Lluch, va dirigir unes paraules al públic assistent. La llista completa de guanyadors dels primers premis d’enginy i gràcia, o siga, de les comissions que van rebre ahir els premis Eugenis, és la següent:

Eugenis 2009
[singlepic id=495 w=110 h=110 float=right]Plaza de Na Jordana  –  Secció Especial  –  Artista Vicente Llácer
Bolsería-Tros Alt –  3ªB- Vicente Almela
Corregeria-Bany dels Pavesos  –  7ªA  –   Guillermo Rojas
Nador-Milagrosa  –   5ªB  –   Javier Álvarez-Sala
Pintor Domingo-Guillen de Castro  –   7ªC  –   Santiago Rubio
García Morato-Yecla  –   6ªA  –   Vicente Martínez
Primado Reig-San Vicente Paul  –   4ªB  –   Mario Gual
República Argentina-Dr. Pallarés Iranzo  –   4ªA  –   Rafa y Raul Martínez Reig
Dr. Sanchis Bergón-Túria  –   6ªB  –   Juanjo García
Fray J. Rodríguez-Pintor Cortina  –   7ªB  –   Jorge Navarro Doñate
Duque de Gaeta-Puebla de Farnals  –   1ªA   –  Pedro Santaeulalia
Justo Vilar-Mercado Cabañal  –   2ªA  –   Francisco Giner
Jesús-San Francisco de Borja  –   3ªA  –   Francisco Giner
Palleter-Erudito Orellana  –   2ªB  –   José Luis Martín
Santa María Micaela-Martín El Humano  –   1ªB  –   Francisco Giner
Ingeniero Manuel Maese-C. Llorens  –   5ªA  –   Juan Vte. Garí
Rubén Darío-Fray Luis Colomer   –  6ªC  –   Jaime Torrent

Eugenis 2009 Infantils
Mercado Central  –   Secció Primera  –   Artista David M. Moreno
Portal de Valldigna-Salinas  –   Decimoquinta –    La Comissió
Ciutat de l’Artista Faller   –  Tercera   –  Guillermo Rojas
Guillem de Castro-Triador  –   Decimosexta  –   La Comissió
Ripalda-Beneficiencia-San Ramón  –   Cuarta  –   Víctor Valero
Nador-Milagrosa  –   Duodècima  –   Javier Álvarez-Sala
Pl. Mercado de Monteolivete  –   Quinta  –   Carlos Carsí
Dr. Sanchis Bergón-Túria   –  Sèptima  –   Oscar Villada
Cuba-Buenos Aires   –  Undècima  –   Enrique García
General Pando-Serrano Flores   –  Dècima  –   Diego Palacios
San Ignacio de Loyola-Jesús y María  –   Decimoquarta  –   Juan Alberto Navarro
Mayor-Moraira-Nazaret  –   Segona  –   Pedro Rodríguez
Venezuela-Agustín Sales  –   Sexta  –   Vicente Espeleta
José Soto Micó-Sindico Mocholí   –  Novena  –   Enrique Carrión
Náquera-Lauri Volpi  –   Octava –    Inma Ibáñez
Plaza del Negrito  –   Decimotercera  –   Diego Arnau
P.Paseo Alameda- Av. de Francia  –   Especial  –   Guillermo Rojas