Taules redones i teatre a l’Agrupació de Burjassot


Escut de l'Agrupació de Falles de BurjassotL’Agrupació de Falles de Burjassot ha organitzat entre els dies 3 i 7 de novembre una sèrie d’actes culturals, els quals són principalment taules redones i obres de teatre. En la mateixa s’enquadra com a un acte més la inauguració del mes cultural de la Falla Mendizábal, pertanyent a eixa agrupació.


PROGRAMA D’ACTES CULTURALS DE L’ AGRUPACIÓ DE FALLES DE BURJASSOT

DIMARTS 03-11-09

TAULA REDONA:  “ELS MONUMENTS FALLERS A BURJASSOT: L’EVOLUCIÓ”
Presentador: Luis Calderón
Lloc: Centre Cultural Isaac Peral
Hora: 20.00 hores
Moderador: Angel Romero Melle, documentalista faller de l’A. C. Malalts de Falles (revista Cendra)
Ponents:  Antonio Triviño, artista faller;  Miguel Balaguer, artista faller; i Paco Espinosa, artista faller


DIMECRES 04-11-09

TAULA REDONA: ” EL PARE JOFRÉ I LA MARE DE DÉU DELS DESEMPARATS:  ORIGE I LLEGENDA”
Presentador: Luis Calderón
Lloc: Centre Cultural Isaac Peral
Hora: 20.00 hores
Ponents:  D. Juan Arturo Devis Capilla,  President de la Germandat de Seguidors de la Verge i Membre de la Junta Rectora de la Cofradia de la Verge;  Dª Amparo Rieta Gallent,  Membre de la Junta Rectora de la Cofradia de la Verge, Secretària de la Fundacio Mare de Déu dels Innocents i Desamparats i Membre de la Germandat de Seguidors de la Verge;  D. Miguel Calatayud Cabeza, Membre de la Germandat de Seguidors;  Dª Marta Santamaría Carrasco, Membre de la Germandat de Seguidors de la Verge; i  D. Jose Miguel Hortelano Moya Membre de la Germandat de Seguidors.
DIJOUS 05-11-09

INAUGURACIÓ DEL MES CULTURAL A LA FALLA MENDIZÁBAL
Lloc: 20h. Casal de la Falla Mendizábal
Presentador i Coordinador: Ramón Ulzurrun
DIVENDRES 06-11-09

JORNADA DE TEATRE MAJORS
Lloc: Círculo Católico de Burjassot
22-23h – FALLA MENDIZÁBAL:
“COLOMBAIRE DE PROFIT” – de Paco Barchino
Repartiment:
Jeronima: Piedad Benlloch
Pepica: Amparo Mateo
Amparito la Negra: Rosabel Caballer
Chimo: Francisco Tordera
Pascualo: Ramon Ulzurrun
Visantico: Nacho Ulzurrun
Crisantemo: Fran Tordera Benlloch
Director: Francisco Tordera

23-00h – DR.DOMINGO OROZCO-BAILÉN:
“ESTRANYS HABITS”
Repartiment
Joan: Salvador Navarro
Lopez: Vicente Paños
Pepet: Gregorio Salvachua
Virginia: Ana Arago
Brigida: Mari Carmen Lledo
Maria: Elisabet Rrocher
Traspunt…..Patricia Valls
Director …..Carlos Galiana
DISSABTE 07-11-09

JORNADA DE TEATRE INFANTILS
Lloc: Círculo Católico de Burjassot
18-30h – DR.DOMINGO OROZCO-BAILÉN:
“DOS TOREROS DE CARTÓ”
Repartiment:
Teresa……Angela Cebria
Dolores……Andrea Martinez
Faba Seca….Mario Felipe
Codoñeta…..Alejandro Ballesteros
Pascual…….Jorge San Andres
Curruco……Gari Torres
Practicante…..Diego Peris
Practicante …. Carlos Cardama