Les preseleccionades per a 2010 2


Candidata de preselección a fallera mayor de ValenciaEl pescat està venut (i no va amb segones l’expressió). Ja tenim les 133 candidates preseleccionades que el 19 de setembre, al Pavelló de la Font de Sant Lluís, podrien elegir-se per a formar part de les corts d’honor de les falleres majors de València. Quant als actes de les preseleccions pròpiament dits, no hi ha hagut massa novetats respecte els anys anteriors: hem tingut emocions, enfadaments, jurats justos, jurats dubtosos, candidates experimentades en preseleccions, candidates novates… En fi, que sembla que açò mai canviarà.

A continuació figura la llista de les senyoretes i xiquetes preseleccionades segons la web de Junta Central Fallera (però amb algun accent més que falta per posar), on a més hi ha les fotos de totes. Si tens ànima de jurat i vols triar les teues favorites, Ciberfallas et dóna eixa oportunitat amb una enquesta.

PRESELECCIONADES MAJORS 2009 – 2010

SECTOR ALGIRÓS

  • María García García. L’Alguer-Ingeniero Rafael Janini
  • Gloria Simarro Sánchez.   Dr. Manuel Candela-Beatriz Tortosa

SECTOR BENICALAP

  • Beatriz Hortal Martínez. Alquerías de Bellver-Garbí
  • Esther Giner Almonacil. Av. Burjassot-Padre Carbonell
  • Tania Moreno Pajarón. Acacias-Picayo

SECTOR BENIMÀMET-BURJASSOT-BENIFERRI

  • Verónica Ramos Ramos. Espartero-Maestro Plasencia
  • Sarai Sánchez Fernández. Isaac Peral-Micer Mascó
  • Marta Estellés Belenguer. Evaristo Bas-Cullera

SECTOR BOTÀNIC-LA PETXINA

  • Paula Sánchez Torondel. Fernando el Católico-Erudito Orellana
  • María Tomás López. San Ignacio de Loyola-Jesús y María
  • Beatriz Hernani Rambla. Norte-Dr. Zamenhoff

SECTOR CAMINS AL GRAU

  • Elena Pérez Castellá. Lo Rat Penat
  • Sandra Ombuena Yago. Artes y Oficios-Actor Llorens
  • Sara Serra Ruiz. Rodríguez de Cepeda-Lorenzo Palmireno

SECTOR CAMPANAR

  • Paula Margarita Brisa. Vall de Laguar-Padre Ferris
  • Mercedes Santamaría Bosch. Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana
  • Sara Costa Ferrer. Castielfabib-Marqués de San Juan

SECTOR CANYAMELAR-EL GRAU-NATZARET

  • Paula Giménez Grimalt. Justo Vilar-Mercado del Cabanyal
  • Cristina Alandes Dobón. José Benlliure-Travesía del Teatro
  • Seira Dolz Rocafull. Dr. Juan José Dómine-Av. Puerto

SECTOR EL CARME

  • Amanda Hernandis Latorre. Marqués de Caro-Dr. Chiarri
  • Marta Romero Prats. Serranos-Pza. Fueros
  • Pilar Giménez Santamarina. Santa Cruz

SECTOR EL PILAR-SANT FRANCESC

  • Marta Bernal Talavera. Bolsería-Tros Alt
  • Elena Sanchis Llorens. Quart-Palomar

SECTOR JESÚS

  • Natividad Sancho Izquierdo. Jacinto Labaila-Manuel Simó
  • Sonia Bolos Moragues. Francisco Climent-Uruguay

SECTOR LA CREU COBERTA

  • Baucís Mitjanas Beteta. Fray J. Rodríguez-Pintor Cortina
  • Carmen Pérez Íñiguez. General Barroso-Calvo Acacio
  • Isabel Hernando Cebrián. General Barroso-Litógrafo Pascual y Abad

SECTOR LA ROQUETA-ARRANCAPINS

  • Leticia Ruiz Capó. Albacete-Marvá
  • Mª José Plá Marzal. Jesús-S. Francisco de Borja

SECTOR LA SEU-LA XEREA-EL MERCAT

  • María José Bisquert Bernabeu. Mercado Central
  • Sandra Sosa de Gracia. Plaza Dr. Collado

SECTOR MALVA-ROSA – CABANYAL – BETERÓ

  • Ana Santo Tomás Ortega. S. Rafael-Antón Martín
  • María García Barba. Ramón de Rocafull-Conde de Alaquàs
  • Patricia García Catalá.  Escalante-Marina

SECTOR MISLATA

  • Alba Font Jareño. Barrio Quint-Pizarro
  • María Martínez Agudo. L’Eliana-Cid

SECTOR OLIVERETA

  • Laura Casat Gil. Sta. Cruz de Tenerife-Angel del Alcázar
  • Beatriz Sánchez Guzmán. Barrio de la Luz
  • Marian Chilleron Lloret. Dr. Berenguer Ferrer

SECTOR PATRAIX

  • Cristina Aroca Expósito. Ceramista Ros-José Mª Mortes Lerma
  • Ana María Marco Gay. Puebla de Valverde-II República

SECTOR PLA DEL REIAL-BENIMACLET

  • Patricia Sánchez Beltrán. Poeta Asins-Alegret-Puzol
  • Pepi Gil Sanz. Federico Mistral-Murta
  • Esther Tornero Vidal. Primado Reig-Vinaroz

SECTOR PLA DEL REMEI-GRAN VIA

  • Gabriela Llisterri Gück. Císcar-Burriana
  • Arancha Nadal Barca. Reino de Valencia-Ciscar- Mestre Racional-Peris y Valero

SECTOR POBLATS DEL SUD

  • Susana Segovia Lluch. Tres Camins-Pinedo
  • Patricia Gimeno Córdoba. Embarcadero-Historiador Beti

SECTOR QUART DE POBLET-XIRIVELLA

  • Tamara García Raga. Dr. Gómez Ferrer
  • Carla Ibáñez Sánchis. San Antonio
  • Ester Caballero Cabrera. General Asensio-Marqués de Solferí

SECTOR QUATRE CARRERES

  • Beatriz Lluch Ibáñez. Zapadores-Vicente Lleó
  • Jessica Chico Bayona. Grabador Jordán-Escultor Pastor
  • Pepa Picó Martínez. Ausiàs March-Na Robella

SECTOR RASCANYA

  • Lorena Giménez Martí. Marqués de Montortal-Berni Catalá
  • Ana Mª Bernat Sanchis. Músico Espí-Grabador Fabregat
  • Marta Parra Montaña. S. Vicente de Paul-Diputada Clara Campoamor

SECTOR RUSSAFA “A”

  • Elia Márquez Carbonell. Pintor Salvador Abril-Peris y Valero
  • Silvia Ferrer Ribas. Vivons-Romeu de Corbera

SECTOR RUSSAFA “B”

  • Irene Velázquez Caballer. Cuba-Puerto Rico
  • Virginia Yagüe Martínez. Peris y Valero-Cuba

SECTOR SAÏDIA

  • Carmen Seguí Monleón. Dr. Olóriz-Fabián y Fuero
  • Verónica Segarra Lizondo. Villanueva de Castellón-Horticultor Galán
  • Marta Polit Capella. Málaga-Dr. Montoro

PRESELECCIONADES INFANTILS 2009 – 2010

SECTOR ALGIRÓS

  • Nuria Ortí Serrano. Barrio de San José
  • Patricia Sánchez Gironés. Leones-Poeta Más y Ros
  • Ana Piquer Carles. Plaza Honduras

SECTOR BENICALAP

  • Carolina Urgel Martínez. Ciudad del Artista Fallero
  • Noelia Bernat Alcocer. Av. Burjassot-Padre Carbonell
  • Carta Ortega García. Periodista Gil Sumbiela-Azucena

SECTOR BENIMÀMET-BURJASSOT-BENIFERRI

  • Paula Folch Benito. Fermín y Galán-Primavera
  • Rocío Rodríguez Fernández. Isaac Peral-Micer Mascó
  • Laura Verdeguer Granell. Náquera-Lauri Volpi

SECTOR BOTÀNIC-LA PETXINA

  • Claudia Arego Céspedes. Borrull-Turia
  • Carla Sánchez Ferre. Dr. Sanchis Bergón-Turia
  • Amparo Sanchis Conejos. San José de la Montaña-Teruel

SECTOR CAMINS AL GRAU

  • Natalia López Navarrete. Ramiro de Maeztu-Leones
  • Sara Hernández i García. Hierros-Juan Bautista Perales
  • Alba Ferrándiz Bajo. Islas Canarias-Dama de Elche

SECTOR CAMPANAR

  • Sara García Gomiz. Conchita Piquer-Monestir de Poblet
  • Andrea Mendez Durán. Pediatra J. Comín-Serra Calderona

SECTOR CANYAMELAR-EL GRAU-NATZARET

  • Natalia Ibáñez Cairol. Aras de Alpuente-Castell de Pop
  • Reyes Pastor González. Progreso-Travesía Teatro

SECTOR EL CARME

  • Elia Domínguez Sánchez. Na Jordana
  • Ana Noelia Silvestre Alarcón. Plaza del Árbol

SECTOR EL PILAR-SANT FRANCESC

  • Ana Miquel Obartí. Avenida del Oeste
  • Marina Ruiz Ventura. Quart-Palomar

SECTOR JESÚS

  • Andrea Moreno Ortega. Costa y Borrás-Agustina de Aragón
  • Laura Blasco Laliga. Carretera Escrivá-Cooperativa S. Fernando-Lorenzo Salom
  • Blanca Elena Rodríguez García. Carcagente-Jerónimo Muñoz-Compromiso de Caspe

SECTOR LA CREU COBERTA

  • Marta Casasús Guitart. Fray J. Rodríguez-Pintor Cortina
  • Andrea Valle Guerra. General Barroso-Litógrafo Pascual y Abad
  • Virginia Gómez Torres. Carteros-Litógrafo Pascual Abad

SECTOR LA ROQUETA-ARRANCAPINS

  • Andrea T. Tomás Guardiola. Bailén-Xátiva
  • Aurora Sanchis Moll. S. Vicente-Marvá
  • María del Reino González Lizondo. Dr. Gil y Morte-Dr. Vila Barberá

SECTOR LA SEU-LA XEREA-EL MERCAT

  • Sonia Aviñó Martínez. Plaza Dr. Collado
  • Celeste Charco Gadea. Plaza del Negrito

SECTOR MALVA-ROSA – CABANYAL – BETERÓ

  • Sandra Fito Sánchez. Malvarrosa-A. Ponz-Cavite
  • Alejandra Cháfer Pérez. Ramón de Rocafull-Conde de Alaquàs
  • Irene Maldonado Lozano. Escalante-Marina

SECTOR MISLATA

  • Laura Pascual Pascual. Felipe Bellver-Madre Rafols
  • Arantxa García Alcaraz. Salvador Giner-Gregorio Gea

SECTOR OLIVERETA

  • Rebeca Blanes Defez. Barrio Virgen de la Fuensanta
  • Ylenia Celada Rodrigo. Barrio de la Luz
  • Noelia Escriche Pons. Mercado Castilla

SECTOR PATRAIX

  • Esther Moreno Olmo. Ceramista Ros-José Mª Mortes Lerma
  • Ana Rosa Sánchez Parreño. Xiva-Francisco de Llano

SECTOR PLA DEL REIAL-BENIMACLET

  • Lucía Martínez Peiró. Poeta Asins-Alegret-Puzol
  • Lucía Muñoz Soler.  Molinell-Alboraia
  • Isabel Cortina Martínez. Senda Senent-Islas Canarias

SECTOR PLA DEL REMEI-GRAN VIA

  • Rocío Bertolín Delgado de Molina. Salamanca-Conde Altea
  • Rebeca Murgadas López. Maestro Gozalbo-Conde Altea

SECTOR POBLATS DEL SUD

  • Marila Ortega Aznar. Virgen de Lepanto
  • Mª Angels Florentino Dasí.  Embarcadero-Historiador Beti

SECTOR QUART DE POBLET-XIRIVELLA

  • Paula Rocafull Lis. Dr. Gómez Ferrer
  • Rosa Mª López Muñoz.  Alicante

SECTOR QUATRE CARRERES

  • Laura Cardona Peris. Carrera S. Luis-Dr. Waksman
  • Mª Estela Arlandis Ferrando. Obispo Jaime Pérez-Luis Oliag
  • Ariadna Galán García. Carrera Malilla-Isla Cabrera

SECTOR RASCANYA

  • Claudia Ortega Cordellat. San Juan Bosco-Duque de Mandas
  • Mª Mar Collado Segovia. Músico Espí-Grabador Fabregat
  • Eva Mª López Andrada. Pedro Cabanes-Conde Lumiares

SECTOR RUSSAFA “A”

  • María Roselló Blanco. Mercado de Russafa
  • Blanca Puertas Marraco. Reino de Valencia-Maestro Serrano-Dr. Sumsi

SECTOR RUSSAFA “B”

  • Laura Aparicio Terrádez. Castellón-Segorbe-General Sanmartín
  • Paula Soler Fernández. Cádiz-Denia

SECTOR SAÏDIA

  • Bárbara Martínez Cervera. Actor Mora-Av. Constitución
  • Paula Valls López. Sagunto-S. Guillem
  • Noelia Sala Navarro. Nador-Milagrosa

2 ideas sobre “Les preseleccionades per a 2010

  • excessos

    Esta volta i en relació a les preseleccions m’agradaria fer un reflexió al voltant de l’elecció (tant en el previ com en les finals) de les xiquetes. I em faig preguntes…
    Han de passar per estes situacions unes xiquetes?
    Son els pares els que les duguen a eixos nivells?
    Podriem fer, com en altres festes, triar per sorteig?
    Es necessari…?
    I en esta ocasió en faig ressò d’un article, una columna, d’un bloc que fa una reflexió del tema…
    http://veufinafallera.wordpress.com/2009/07/15/pare-jo-que-he-fet-mal/
    Salutacions

Los comentarios están cerrados.