Totes les preseleccionades


Acabaren les preseleccions per a triar la fallera major de València i la seua Cort d’Honor de 2009, i amb elles les nits d’emoció, d’il·lusió i de les tradicionals acusacions de “tongo”. En qualsevol cas, del que no hi ha dubte és que entre les xiquetes i xiques elegides eixirà la fallera major de València, i a tots els fallers ens agradarà la decisió. Per si algún s’ha perdut entre tant de nom i no sap a quin sector pertany esta o si aquella és major o infantil,  ací teniu un llistat de totes les preseleccionades amb els sectors ordenats alfabèticament.

Sector Algirós

Preseleccionades infantils
SARA COLOMINA LLEDO – Falla República Argentina-Dr. Pallarés Iranzo
VALERIA ESPARZA MONREAL – Falla Cedro-Explorador Andrés
PAULA ARBAIZA BALAGUER – Falla Séneca-Poeta Más y Ros
 
Preseleccionades majors
VANESSA MARTINEZ TORMO – Falla Leones-Poeta Mas y Ros
CAROLINA TURIEL HERVAS – Falla Plaza de Honduras
EVA SALAR PASCUAL – Falla Séneca-Poeta Mas y Ros

 

Sector Benicalap

Preseleccionades infantils
ANDREA ORREGO MARQUES – Falla Ciudad del Artista Fallero
ANA MIRALLES COLOMA – Falla Avda. Burjassot-Padre Carbonell

Preseleccionades majors
BEATRIZ HORTAL MARTINEZ – Falla Alquerías de Bellver-Garbí
LEONOR GARZON VALERO –  Falla Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela

 

Sector Benimàmet – Burjassot – Beniferri

Preseleccionades infantils
CARMINA CARRASCO FAMBUENA – Falla Campamento-La Yesa
MARTA MIQUEL LÓPEZ – Falla Mendizábal
ROCIO RODRIGUEZ FERNANDEZ – Falla Isaac Peral-Micer Mascó

Preseleccionades majors
Mª JOSÉ CALERO MARTI – Falla Plaza Luis Cano
SARA CALDERON PUERTAS – Falla Mariano Benlliure-Acequia Tormos
CARMINA MARTINEZ ADRIA – Falla Plaza la Tenda

 

Sector Botànic – La Petxina

Preseleccionades infantils
NATALIA PALOMERO ANDREU – Falla S. Ignacio de Loyola-Jesús y María
DOLORES SANCHO JUSTE – Falla Pérez Galdós-Calixto III
SHEILA TARONCHER MARTIN – Falla Lepanto-Guillem de Castro-Dr. Monserrat

Preseleccionades majors
JUDIT MOYANO ANDREU – Falla San José de la Montaña-Teruel
SONIA CUENCA PICÓ – Falla Pérez Galdós-Calixto III
SOFIA COLLADO VALERO – Falla Sta. María Micaela-Martín el Humano

 

Sector Camins al Grau

Preseleccionades infantils
AZAHARA CASALES GUIJARRO –  Falla Islas Canarias-Trafalgar-Samuel Ros
PAULA HERNANDEZ TORRECILLA – Falla Hierros-Juan Bautista Perales
LUCIA GARCIA CAÑIZARES – Falla Industria-Santos Justo y Pastor

Preseleccionades majors
SILVIA CELDRAN GONZALEZ – Falla Conserva-Berenguer Mallol
MARINA MORENO CARSI – Falla Ramiro de Maeztu-Leones
CAROLINA ALONSO ANDRADE – Falla Ramiro de Maeztu-Humanista Furió

 

Sector Campanar

Preseleccionades infantils
CAROLINA CIFRE ROIG – Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana
Mª CARMEN CACERES SORIA – Falla Sierra Martes-Miguel Servet
MARÍA BERBEL FERNÁNDEZ – Falla Pediatra J. Comín-Serra Calderona
 
Preseleccionades majors
CRISTINA GRACIÀ SOLER – Falla Vall de Laguar-Padre Ferris
SONIA MORENO BLESA – Falla Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana
ISABEL MIGUEL OLIVARES – Falla Sierra Martes-Miguel Servet

 

Sector Canyamelar – Grau – Natzaret

Preseleccionades infantils
CARLA DOMENECH VILLALBA – Falla Dr. Juan José Dómine-Av. Puerto
ANA MARIA NAVALON LOZANO – Falla Arquitecto Alfaro-Francisco Cubells

Preseleccionades majors
MARIA PEREZ SEVILLA – Falla Blocs Platja
INMACULADA MONTORO ROCA – Falla Mayor-Moraira

 

Sector El Carme

Preseleccionades infantils
ELENA SORIA CASERO – Falla Portal de Valldigna-Salinas
BLANCA GARCIA SALA – Falla Na Jordana

Preseleccionades majors
ELENA ORTEGA PRADILLAS – Falla Marqués de Caro-Dr. Chiarri
MIREIA SALCEDO MARÍ – Falla Blanquerías

 

Sector La Creu Coberta

Preseleccionades infantils
MARIOLA PEREZ ALAMAN – Falla Segovia-Dr. Tomás Sala
CARLOTA FERNANDEZ DOMINGUEZ – Falla General Barroso-Litógrafo Pascual y Abad

Preseleccionades majors
ALICIA DEL PINO MUÑOZ – Falla S. Vicente-Amparo Iturbi
CAROLINA ORTEGA PEREZ – Falla Segovia-Dr. Tomás Sala
ESTHER GONZALEZ MARTINEZ – Falla General Barroso-Calvo Acacio

 

Sector Jesús

Preseleccionades infantils
ALICIA VENDRELL ALMENDROS – Falla Juan de Aguiló-Gaspar Aguilar
BLANCA HERNANDO LOZANO – Falla Costa y Borrás-Agustina de Aragón
BELEN GARCIA GARCIA – Falla Pío XI-Fontanares

Preseleccionades majors
LAURA ALCANTARILLA VICENTE – Falla Carretera Escrivá-Cooperativa S. Fernando
AMPARO ORDAZ CEBALLOS – Falla Micer Rabasa-Poeta Maragall
MIRYAM SANCHEZ ALEGRE – Falla Jacinto Labaila-Manuel Simó

 

Sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró

Preseleccionades infantils
NAIRA RODRIGUEZ ARIAS – Falla Barraca-Espadán
NURIA MELIÁ MARTINEZ – Falla José Benlliure-Vicente Guillot

Preseleccionades majors
MARTA FERRERES NUÑEZ – Falla Vall Ramón de Rocafull-Conde de Alaquás
AMPARO SALCEDO FERNANDEZ – Falla Barrio Beteró
ESTER RAMIREZ GARCÍA – Falla Ingeniero Manuel Maese-Cristóbal Llorens

 

Sector Mislata

Preseleccionades infantils
MARIA OLIVER MENBRILLA – Falla Creu i Mislata
ANA ROSA SANCHEZ PARREÑO – Falla Eduardo Marquina

Preseleccionades majors
Mª CARMEN AGUSTI OLIVARES – Falla Eduardo Marquina
ANABEL URTIAGA ALFARO – Falla Morería

 

Sector Olivereta – Arrancapins

Preseleccionades infantils
MARIA MAHIQUES GIMENEZ – Falla Goya-Brasil
ROCIO BENEYTO CALVO – Falla Olivereta-Cerdá y Rico
PAULA PULIDO MORENO – Falla Quart Extramuros-Velázquez
 
Preseleccionades majors
BEATRIZ MONTEAGUDO DONNAY – Falla Quart Extramuros-Velázquez
GEMMA MARIN ROYO – Falla Poeta Alberola-Totana
RAQUEL ROMO CORDERO – Falla Barrio de la Luz

 

Sector Patraix

Preseleccionades infantils
ALBA SABATER CAÑAS – Falla Archiduque Carlos-Xiva
NOELIA ALMENDROS MARCO – Falla Camino Nuevo de Picanya-Nicolau Primitiu

Preseleccionades majors
NATALIA FUERTES DOMENECH – Falla Xiva-Francisco de Llano
Mª JOSE GRAU CORTELL – Falla Archiduque Carlos-Músico Gomis

 

Sector El Pilar – Sant Francesc

Preseleccionades infantils
AMOR MAMPEL CASTELL – Falla Pie de la Cruz-Juan de Vilarrasa
LUCIA MARTI MORENO – Falla Ribera-Convento Sta. Clara

Preseleccionades majors
MARTA AGUSTIN FERRANDO – Falla Avda. Oeste
CONSUELO Mª ARO CORTÉS – Falla Quart-Palomar

 

Sector Pla del Reial – Benimaclet

Preseleccionades infantils
CLAUDIA MAS GALARZA – Falla Exposición-Micer Mascó
SOFIA FOLGADO ESCUDERO – Falla Alemania-El Bachiller
SARAY SABA MARCO – Falla Ingeniero Vicente Pichó-Valladolid

Preseleccionades majors
IRENE JIMENEZ CHASAN – Falla Exposición-Micer Mascó
MARIA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ – Falla Poeta Altet-Benicarló
EVA RODA GIMENEZ – Falla Emilio Baró-Enrique Ginesta

 

Sector Pla del Remei – Gran Vía

Preseleccionades infantils
MARIA RAMIREZ SALES – Falla Joaquín Costa-Burriana
ROCIO SANCHIS ANDRES – Falla Grabador Esteve-Cirilo Amorós
MARTA PALOP GUTIERREZ – Falla Conde Salvatierra-Cirilo Amorós-Mercado Colón

Preseleccionades majors
ALBA MARIA PUIGCERVER VILLARREAL – Falla Maestro Gozalbo-Conde Altea
BEATRIZ SOLER SOTOS – Falla Reino de Valencia-Ciscar- Mestre Racional

 

Sector Poblats al Sud

Preseleccionades infantils
SOFIA ESTEVENS RUIZ – Falla Sequiota
MAR SENDRA PERIS – Falla Mosen Josep Cuenca-Pinedo

Preseleccionades majors
CRISTINA DUTOR ALBEROLA – Falla Hellín-Giménez y Costa
AMPARO GALLARDO DASÍ – Falla Embarcadero-Historiador Beti

 

Sector Quart de Poblet – Xirivella

Preseleccionades infantils
IRENE GARCIA TRIVIÑO – Falla Dr. Gómez Ferrer
LYDIA CASES MUÑOZ – Falla Plaza de San Juan

Preseleccionades majors
VERONICA BLAY MONEDERO – Falla Monte de Piedad
NURIA IBARRA GRAFIÁ – Falla General Asensio-Marqués de Solferí
Mª SALUD AVALOS COTINO – Falla Plaza de San Juan

 

Sector Quatre Carreres

Preseleccionades infantils
SANDRA GARCÍA CARRO – Falla Carrera Malilla-Ingeniero Joaquín Benlloch
IRENE TARREGA PIQUER – Falla Carrera S. Luis-Dr. Waksman
IRIA MARTINEZ TABERNER – Falla Oltá-Juan Ramón Jiménez

Preseleccionades majors
LAURA COMPANY ALFARO – Falla Carrera Malilla-Ingeniero Joaquín Benlloch
Mª CARMEN TATAY FERRANDO – Falla Plata-General Urrutia
Mª AMPARO ARJONA DASÍ – Falla Carrera Malilla-Isla Cabrera

 

Sector Rascanya

Preseleccionades infantils
NOELIA EGIDO MARCOS – Falla Montortal-Torrefiel
AMPARO GIL BARBERA – Falla Marqués de Montortal-Berni Catalá
LAURA ROS GIMENO – Falla Marqués de Montortal-José Esteve
 
Preseleccionades majors
VERONICA DE LUCA FABRA – Falla Marqués de Montortal-Berni Catalá
DEBORAH GIMENO COSTAS – Falla S. Juan Bosco-Duque de Mandas
ANA MARIA BERNAT SANCHIS – Falla Músico Espí-Grabador Fabrega

 

Sector Russafa “A”

Preseleccionades infantils
MARIA AMPARO MARTI BENEITO – Falla Reino de Valencia-S. Valero-Gregorio Mayansl
ESTEFANIA MARTÍNEZ SAN VALERO – Falla Pintor Salvador Abril-Peris y Valero

Preseleccionades majors
MARIA TERESA GOMEZ NADAL – Falla Mercado Russafa
SUSANA GIMENO CERVERA – Falla Vivons-Romeu de Corbera

 

Sector Russafa “B”

Preseleccionades infantils
IRINA MONTOSA FERRER – Falla Cuba-Literato Azorín
LAURA MARTINEZ MICO – Falla Sueca-Literato Azorín

Preseleccionades majors
BARBARA PALOP COCHETEUX – Falla Castellon-Segorbe-General Sanmartín
ANA CUESTA HERRAIZ – Falla Cádiz-Cura Femenía-Puerto Rico

 

Sector Saïdia

Preseleccionades infantils
IRENE MONMENEU SOLER – Falla Actor Mora-Av. Constitución
ANA CARRION GUIJARRO – Falla Sagunto-Padre Urbano
MARTA MONZON CARBONELL – Falla Visitación-Orihuela

Preseleccionades majors
ESTHER GUILLOT COMECHE – Falla Dr. Olóriz-Fabián y Fuero
PATRICIA TERRONES SANCHEZ – Falla Sagunto-Padre Urbano
ANA BELLVER RUIZ – Falla Visitación-Orihuela

 

Sector La Seu – La Xerea – El Mercat

Preseleccionades infantils
MAR TORREÑO LANUZA – Falla Lope de Vega
MARIA GUIA GRANELL – Falla Reina-Paz-S. Vicente

Preseleccionades majors
MARTA IBOR MIGUEL – Falla Mercado Central
MARIA GASCÓ MARTÍNEZ – Falla Reina-Paz-S. Vicente

 

Textos relacionats: Humor > Interrogando a la candidata

[ad#banner]